Reklama

Ferie zimowe 2020 na Podkarpaciu. Gdzie? [LISTA STOKÓW NARCIARSKICH]

Opublikowano:
Autor:

Ferie zimowe 2020 na Podkarpaciu. Gdzie? [LISTA STOKÓW NARCIARSKICH] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To na nie z utęsknieniem czekają młodsi mieszkańcy Podkarpacia. W naszym regionie rozpoczną się już 13 stycznia, podobnie jak w województwach: lubelskim, łódzkim, pomorskim i śląskim. FERIE! Gdzie, jak nie na stokach narciarskich, spędzimy je najlepiej?

Choć długoterminowe prognozy pogody wskazywały, że w czasie ferii nie mamy co liczyć na śnieg, to okazuje się, być może uda się je uratować. Gruba warstwa śniegu pokryła Bieszczady w Wigilię i została tam do dziś. Śnieg spadł nareszcie również w rejonie Rzeszowa. Zima otula coraz większe tereny Podkarpacia. Jest więc szansa, że od 13 stycznia będzie można cieszyć się prawdziwymi, śnieżnymi wczasami.

Miejsc na Podkarpaciu, które można odwiedzić, jest cała masa - od bieszczadzkich połonin i szczytów, w tym Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska czy Smerek, po Kotlinę Sandomierską z Polską Stolicą Wikliny czy Muzeum Bombki Choinkowej.

Ale tym razem skupimy się na STOKACH NARCIARSKICH. Sprawdzamy, gdzie warto się wybrać razem z dziećmi, by poszusować na nartach albo snowboardzie.

Kompleks Narciarski w Arłamowie - Bieszczady

Trasy na 400, 500 i 700 metrów. Kompleks zapewnia wyciągi, sztuczne naśnieżanie, ratrak, szkołę narciarską posiadającą licencję SITN PZN, wypożyczalnię sprzętu, hotel, bary i restauracje.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: na stokach trwa naśnieżanie. Robimy wszystko, aby uruchomić wyciągi narciarskie w najbliższych dniach. O terminie otwarcia poinformujemy.

Wyciąg narciarski w Bieszczadach "Bystre"

Trasy na 420 i 920 metrów z homologacją FIS. Centrum Wypoczynku "Bystre" zapewnia wyciąg, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, serwis, noclegi, grill, ognisko, bar, restaurację.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Sezon narciarski 2020 w Bystrem - startujemy już wkrótce!

Rusinowa Polana w Dwerniczku - Bieszczady

Trasa na 400 metrów. Rusinowa Polana w Dwerniczku zapewnia wyciąg, ratrak, wsparcie instruktorów (narty), wypożyczalnię sprzętu. Jako najstarsze gospodarstwo agroturystyczne w Polsce na do dyspozycji noclegi z wyżywieniem (żywność tradycyjna), konie, kuligi, skiring.

Sezon narciarski rozpoczęty!

 

Stacja Narciarska Gromadzyń - Ustrzyki Dolne - Bieszczady

To największa stacja narciarska w Bieszczadach. Nic dziwnego, że Ustrzyki Dolne nazywane są Zimową Stolicą Podkarpacia.

Trasy na 750 metrów (posiada homologację  FIS na slalom), 800 i 900 metrów. Stacja Narciarska Gromadzyń zapewnia wyciąg, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty /snowboard), wypożyczalnię sprzętu, kompleks wypoczynkowy, jest również karczma. Na stronie internetowej dostępna jest kamera online.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Trwają prace nad przygotowaniem tras. Planowany termin uruchomienia wyciągów to wtorek 31.12.2019. Planowany start wyciągów - 31.12.2019 wyciąg mały i średni, 1.1. - wyciąg krzesełkowy. Od tego sezonu będzie nowa kolej linowa z 4-osobową kanapą.

Stacja narciarska Laworta Ski - Ustrzyki Dolne - Bieszczady

Trasy na 1250, 1125 i 100 metrów. Stacja narciarska Laworta Ski zapewnia wyciągi, w tym wyciąg krzesełkowy, naśnieżanie, ratrak, szkolenie (narty i snowboard), wypożyczalnię sprzętu, kompleks wypoczynkowy, jest także restauracja Wataha. Na stronie internetowej dostępna jest kamera online.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Wyciąg nieczynny. Zapraszamy na sanki. Stok otwarty od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 9 - 19 i w piątki oraz soboty od 9 do 20. W ciągu dnia obowiązuje godzinna przerwa.

Wyciąg Narciarski Kalnica - Bieszczady

Trasy na 850, 800 i 650 metrów. Wyciąg Narciarski Kalnica zapewnia trasy ratrakowane, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, gastronomię przy wyciągu, szkołę narciarską przy wyciągu, serwis sprzętu narciarskiego, parking przy wyciągu.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Wyciąg otwarty 29 grudnia.

Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy LeskoSki - Weremień - Bieszczady

Trasy na 680 i 750 metrów. Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy LeskoSki zapewnia: wyciągi, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, serwis, pensjonat, domki, kuchnię domową, kawiarnię, kulig, sanki.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Planowane otwarcie wyciągu - 31.12.

Wyciąg narciarski w Bałuciance - Rymanów - powiat krośnieński

Trasy na 800 i 550 metrów. Wyciąg narciarski w Bałuciance zapewnia wyciąg, ratrak, wsparcie instruktorów (narty), wypożyczalnię sprzętu, noclegi w odległości  4 km – w Rymanowie Zdroju, bezpośrednio przy stoku trasę dla narciarstwa biegowego - 3 km.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: brak informacji o terminie otwarcia - szczegóły pod numerem telefonu - 501 509 180. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 14 do 20, sobota i niedziela od 10 do 21.

 

Stacja narciarska Chyrowa Ski - Chyrowa - powiat krośnieński

Trasy na 900, 1400, 400 i 100 metrów. Stacja narciarska Chyrowa Ski zapewnia wyciągi, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, pensjonat, restaurację, a sam stok należy do najszerszych w Polsce.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Planowane otwarcie stoku sylwester 2019

Wyciąg Narciarski w Czarnorzekach - powiat krośnieński

Trasa na 460 metrów. Wyciąg Narciarski w Czarnorzekach zapewnia wyciąg, ratrak, tzw. ciepły kącik, zaplecze sanitarne i szatnię. Na stronie internetowej dostępna jest kamera online.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Wyciąg dostępny zależnie od warunków pogodowych, wyciąg nieczynny.

Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki - Puławy Górne - powiat krośnieński

Trasy na 1000, 900, 1200, 150 i 300 metrów. Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki zapewnia: wyciągi, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, serwis, noclegi w okolicy, restaurację z kuchnią domową, trasę biegowę/skitourową, snowpark.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Robimy, co w naszej mocy, żeby rozpocząć sezon na stoku w Sylwestra. Prosimy o bieżące śledzenie informacji pojawiających się na stronie internetowej.

Stok narciarski Mareszka - Świątkowa Wielka - powiat jasielski

Trasy oświetlone na 4500, 3000, 1500, 850, 750 i 700 metrów. Stok narciarski Mareszka zapewnia wyciąg, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty), wypożyczalnię sprzętu, serwis,  agroturystykę, bar, trasy biegowe, kulig w okolicy.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Wyciąg nieczynny. Zapraszamy na sanki. Do zobaczenia wkrótce.

Wyciąg narciarski Staś - Handzlówka - powiat łańcucki

Trasy na 450 i 100 metrów. Wyciąg narciarski Staś zapewnia: wyciągi, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, serwis, małą gastronomęa, noclegi w okolicy.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Prace zabezpieczające trasy zjazdowe dobiegają końca. Czekamy na duże opady i jeździmy. Do szybkiego zobaczenia, jeżeli nie w tym, to może zaraz po nowym roku. Wyciągi nieczynne do odwołania.

Park Sportowo-Rekreacyjny – Stacja Narciarska - Przemyśl - powiat przemyski

Trasy na 830, 820 i 1200 metrów. Park Sportowo-Rekreacyjny – Stacja Narciarska zapewnia: wyciągi, sztuczne naśnieżanie, ratrak, szkolenie narty/snowboard, wypożyczalnię sprzętu, dwa punkty gastronomiczne, tor saneczkowy.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Aktualne informacje dotyczące warunków śniegowych oraz możliwości korzystania ze wszystkich obiektów stoku narciarskiego udzielane są w kasach biletowych.

 

Ostra Góra Dylągówka - Wyciąg narciarski - powiat rzeszowski

Trasy na 450, 300 i 70 metrów. Ostra Góra Dylągówka - Wyciąg narciarski zapewnia: wyciągi, sztuczne naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty), wypożyczalnię sprzętu, szałas gastronomiczny, grill, kulig.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Wyciąg nieczynny do odwołania

Wyciągi Narciarskie "Pod Dziedzicem" Gogołów - powiat strzyżowski

Trasy na 600-700 i 200-300 metrów. Wyciągi Narciarskie "Pod Dziedzicem" Gogołów zapewniają: wyciągi, kolejkę linową, naśnieżanie, ratrak, wypożyczalnie sprzętu, serwis, bar, pensjonat, stajnię koni huculskich, kulig z ogniskiem, karuzelę, tor do jazdy pontonami, tramwaj śnieżny, taras widokowy, rzeźby monumentalne w drewnie.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Naśnieżamy, ale jeszcze nie potrafimy powiedzieć kiedy otworzymy.

Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny Oaza - Strzyżów - powiat strzyżowski

Trasy na 650 (serpentyna), 200 i 100 metrów. Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny Oaza zapewnia: wyciągi, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, serwis, noclegi, bar.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Czekamy na zimę. Informacje w sprawie wyciągów - tel.17 2763 27 wew. 20 (informacja w sprawie godz. otwarcia), wew. 23 (biuro, kasa), kom. 602367755.

Wyciąg Narciarski w Krzeszowie n/Sanem "Złoty Stok" - powiat niżański

Trasa na 500 metrów. Wyciąg Narciarski w Krzeszowie n/Sanem "Złoty Stok" zapewnia: wyciąg, naśnieżanie, ratrak, wsparcie instruktorów (narty/snowboard), wypożyczalnię sprzętu, serwis, noclegi w okolicy bar, ognisko, sanki.

Na dzień 30 grudnia informacja narciarska: Jesteśmy w gotowości do naśnieżania. Niestety temperatura jeszcze nie pozwala na skuteczne naśnieżenie stoku. Prognozy wskazują na nadejście zimy w połowie miesiąca.

Na Podkarpaciu są również inne stoki narciarskie, jednak na dzień dzisiejszy nie funkcjonują, mowa m.in. o Stoku Narciarskim Siedleszczany w powiecie tarnobrzeskim czy o Stacji Narciarskiej Karlików w powiecie sanockim.

Redakcja dziękuje za pomoc w zebraniu informacji na temat stoków narciarskich panu Jackowi, pasjonatowi narciarstwa, mieszkańcowi Podkarpacia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE