Reklama

Ferie pod hasłem "Zostań w domu"! Minister straszy "trzecią falą zakażeń"!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Ferie pod hasłem "Zostań w domu"! Minister straszy "trzecią falą zakażeń"! - Zdjęcie główne

foto Onet

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozwiała kolejne wątpliwości dotyczące przebiegu Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii zimowych. Pojawił się wątek badań przesiewowych oraz trzeciej fali zakażeń.

- Tak, ta trzecia fala nam grozi.

- przestrzegł minister Adam Niedzielski.

Kiedy może się pojawić? Szef resortu powiedział, że może nadejść w lutym i nałożyć na szczyt sezonu grypowego.

- Ona zależy od naszego zachowania, zależy od tego, jak w najbliższym czasie obejmującym zarówno ten, jak i początek przyszłego roku będziemy się zachowywali. Nawet realizując optymistyczne scenariusze dotyczące szczepienia naszej populacji, nie jest możliwym, żeby w lutym, gdy pojawi się ten szczyt zachorowań na grypę, by szczepienia uodporniły nas populacyjnie na to niebezpieczeństwo. Dlatego też szpitale tymczasowe będą funkcjonować co najmniej do marca. Ferie spędzamy w domu. To jest jedyny sposób, by uchronić nas przed trzecią falą.

- mówił Niedzielski.

Wiadomo, że będzie ustalany wspólny standard europejski jeśli chodzi o kurorty narciarskie, które być może zostaną zamknięte dla przyjezdnych.

Podczas konferencji prasowej poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące badań przesiewowych, które mają się odbyć choćby na Podkarpaciu.

- Jestem po konferencji z wojewodami i wspólnie ustaliliśmy, że to oni zdecydują które grupy społeczne zostaną przebadane. Czas na podejmowanie decyzji jest do końca tego tygodnia. Następny tydzień to okres wdrażania badań.

- przyznał szef resortu zdrowia.

Odnosząc się do rozporządzenia o ilości osób podczas przyjęć to odparł, że w każdym domu poza domownikami może przebywać dodatkowo pięć osób. Całość jednak została zakończona apelem, aby "spotykać się tylko w rodzinnym gronie".

Niedzielski podkreślił, że rząd na razie nie bierze pod uwagę opcji zakazu poruszania się między miastami i regionami!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE