Reklama

Ferenc zakazał, ale Marsz Równości i tak się odbędzie

Opublikowano:
Autor:

Ferenc zakazał, ale Marsz Równości i tak się odbędzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw brak poparcia dla promocji LGBT wśród rzeszowskich radnych, teraz zakaz organizacji II Marszu Równości. Tym, którzy deklarują udział w marszu, wcale to nie przeszkadza. - Widzimy się 22 czerwca! - powiedzieli.

Prezydent miasta, Tadeusz Ferenc, tłumacząc się kwestiami bezpieczeństwa i organizacją Europejskiego Stadionu Kulturalnego w Rzeszowie, przekazał mieszkańcom, że nie wyraża zgody na organizację kolejnego marszu środowisk LGBT. Przypomnijmy: LGBT jest ruchem wspierającym równouprawnienie i akceptację odmiennej orientacji seksualnej niż heteroseksualna i zaburzeń tożsamości płciowej. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo.

Wczoraj na rzeszowski rynek udali się aktywiści związani z grupą Rebelianty Podkarpackie, podkarpaccy członkowie partii Razem i Wiosna. Oprócz nich pojawiła się grupa młodych osób na znak poparcia protestu.

Marsz zaplanowany jest na 22 czerwca i jak zapewnili jego organizatorzy, ma to być pokojowe spotkanie. Nam jednak udało się dowiedzieć, że pokojowo nie będzie, bo do ratusza wpłynęło już 29 zgłoszeń kontrmanifestacji między innymi narodowców.

Organizatorzy marszu są zdania, że zakaz Ferenca jest bezzasadny i nie ma mocy prawnej, tak jak w Gnieźnie i w Lublinie. - Ten zakaz ośmielił tylko te wszystkie agresywne grupy, które atakowały uczestników marszu, rzucały w nich kamieniami i obelgami. Dziś tych osób używa się jako pretekstu, by zablokować kolejny marsz - mówił członek partii Razem, Paweł Preneta.

Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE