Reklama

Evento i Pasat - poznaj nowe konie bieszczadzkiej Straży Granicznej [FOTO FILM]

Opublikowano: wt, 24 gru 2019 10:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konie od 25 lat służą bieszczadzkiej SG, jako uzupełnienie nowoczesnych technologii i podtrzymanie tradycji jeszcze z czasów, kiedy nasze granice zabezpieczał Korpus Ochrony Pogranicza. Do BiOSG trafiły właśnie dwa nowe konie, które zastąpią emerytów - Pasat i Evento.

Bieszczadzka Straż Graniczna od ćwierć wieku patroluje nasze granice konno, a sami jej funkcjonariusze są mocno związani ze swoimi wierzchowcami. Jest to jednocześnie jedyny oddział SG w Polsce, który dysponuje grupą jeźdźców. Jednak konie tak samo jak ludzie, starzeją się i odchodzą na emeryturę. Taki los spotkał Solo i Lewiatana, którzy służyli ojczyźnie przez 15 lat! 

W szeregi grupy jeźdźców przyszły za to dwa nowe wierzchowce. Evento i Pasat, jeden w wieku czterech, a drugi pięciu lat. Aktualnie są one w trakcie szkolenia, a ich trenerem jest doświadczony strażnik graniczny. Kompani służby przyzwyczajają się do siebie i nabywają umiejętności, które pozwolą efektywnie działać na granicy.

Zobacz Evento i Pasata na filmiku BiOSG:

Konie świetnie sprawdzają się w trakcie tzw. patroli skrytych w Bieszczadach. Strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG patrolować będą z nimi 30 km odcinek granicy - niezależnie od pogody. Evento i Pasat służbę będą pełnić w dwóch bieszczadzkich placówkach SG - w Ustrzykach Górnych oraz w Czarnej Górnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.