Reklama

Dworzec w Przemyślu z nagrodą publiczności

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. Wikipedia

Dworzec w Przemyślu z nagrodą publiczności - Zdjęcie główne

foto fot. Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dworzec w Przemyślu zdobył największe uznanie i otrzymał aż 4881 głosów w konkursie na Dworzec Roku 2020. To drugi, po Tarnowie, dworzec na trasie dawnej kolei galicyjskiej, który stał się Dworcem Roku.

Budynek dworca w Przemyślu wzniesiono w latach 1859-1860 w trakcie budowy linii kolejowej z Krakowa do Lwowa. Dworzec przebudowano w stylu neobarokowym i rozbudowano w 1895 r., nadając mu bogatą formę architektoniczną.

Przemyski dworzec warto docenić choćby za kunszt prac konserwatorskich i remontowych wykonanych w latach 2010-12. Na podstawie archiwalnych zdjęć odtworzono tam wszystkie detale: złocenia, okna, nawet klamki.

 

Dworzec w Przemyślu słynie również ze swojej restauracji "Perła Przemyśla",należącej do grona jednych z najpiękniejszych w Polsce. W tym roku posiłki przygotowywał tam nawet jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Wielkiej Brytanii szefów kuchni. Przemyśl to ważna przesiadkowa stacja dla osób przybywających z Ukrainy do Polski i osób udających się w przeciwnym kierunku. Odrestaurowany dworzec to tylko jeden z wielu elementów, które składają się na jakość kolei w tym korytarzu. Za sprawą remontu linii kolejowej nr 91 (E30) i towarzyszących jej dworców, kolej jest dziś atrakcyjną alternatywą czy wręcz pierwszym wyborem w podróżach wschód-zachód.

Do Przemyśla docierają najbardziej komfortowe i najciekawsze składy Kolei Ukraińskich, dzięki którym szybko i komfortowo można dotrzeć do Lwowa, Kijowa czy Odessy. 

- Konkurs na "Dworzec Roku" to inicjatywa pokazująca, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania. Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy

- informują organizatorzy konkursu. 

Nagroda publiczności dla dworca Przemyśl Główny w plebiscycie Dworzec Roku to prestiżowe wyróżnienie.

- Dziękuje więc wszystkim, którzy swoim głosem przyczynili się do tego, że nasz przemyski dworzec został DWORCEM ROKU 2020

- napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Przemyśla Wojciech Bakun

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE