Reklama

Dwa nowe policyjne Volkswageny Transportery wyjechały na rzeszowskie drogi [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 grudnia rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy marki Volkswagen Transporter T6. To kolejne samochody, których zakup współfinansowało miasto. Dofinansowanie przekazane przez prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, wynosiło 180 tys. złotych.

Dwa radiowozy przekazane zostały w poniedziałek na rzeszowskim Rynku. Będą z nich korzystać funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego KMP w Rzeszowie i Komisariatu Policji II na Baranówce Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. To 7-osobowe oznakowane radiowozy marki Volkswagen Transporter T6. Wyposażone w dwulitrowy silnik diesla o mocy całkowitej 110 kw mocy z automatyczną skrzynią biegów. Każdy radiowóz kosztował 203 017 tys. złotych. Samochody wyposażone są we wtrysk płynu AdBlue, który redukuje emisję szkodliwych substancji.

Wszystkich obecnych na uroczystości przywitał wiceprezydent Marek Ustrobiński. Przypomniał on, że Rzeszów jest jednym z najbezpieczniejszych miast w kraju. Podkreślił współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa. Z kolei komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania podziękował prezydentowi za wsparcie i podkreślił, jak ogromne znaczenie ma współpraca z władzami miasta na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Nowe radiowozy poświęcił ks. Marek Buchman, kapelan podkarpackich policjantów.

- Dążąc do podniesienia bezpieczeństwa, miasto regularnie wspiera rzeszowską policję środkami na realizację różnych zadań. Przekazane samochody to kolejne radiowozy, których zakup współfinansowało miasto. Wcześniej, w grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy. W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupiło motocykl Harley-Davidson. Kolejne radiowozy zakupione przy finansowym wsparciu Prezydenta Rzeszowa to cztery hybrydowe toyoty. Zostały przekazane policjantom w lipcu

- poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Samochody zakupione zostały ze środków "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020" i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE