Reklama

"Dosyć słów, teraz czyny!" Rzeszowska młodzież wyjdzie na ulice 29 listopada

Opublikowano: śr, 27 lis 2019 12:01
Autor:

"Dosyć słów, teraz czyny!" Rzeszowska młodzież wyjdzie na ulice 29 listopada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 listopada rzeszowskie ulice zaleją nie tylko osoby czyhające na wyprzedaże, ale również strajkująca młodzież. "Dosyć słów, teraz czyny!" - pod takim hasłem będzie mieć miejsce protest.

Protest pod hasłem: "Dosyć słów, teraz czyny!" odbędzie się równocześnie w 25 miastach w kraju. Jest to zorganizowany manifest, który ma zwrócić uwagę ludzi na problem dotyczący zmian klimatycznych, jakie zachodzą na naszej planecie. To nie pierwszyzna dla rzeszowskiej młodzieży.


Rzeszowianie strajkowali już w maju i we wrześniu. We wrześniu na młodzieżowy strajk przyszło ponad 200 osób. Protestujący spotkają się o godzinie 12:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą i potrwać ma dwie godziny. Na facebookowym evencie swoje zainteresowanie zadeklarowało już 300 osób. 


Strajk młodzieżowy ma być całkowicie apolityczny - uczestnicy proszą, aby zainteresowani nie przynosili logotypów oraz flag partii i organizacji politycznych. Wybór czasu akcji akurat w Black Friday jest nieprzypadkowy - dla Młodzieżowego Strajku Klimatycznego ma być to - "symbol destrukcyjnej działalności człowieka, która dąży jedynie do chwilowego zysku."


Dlaczego strajk zostaje ponowiony? Organizatorzy piszą:
 

Po wrześniowej mobilizacji zdecydowana większość partii tworzących nowy parlament, podpisała nasze postulaty, jednocześnie zobowiązując się do ich realizacji. Tak jak zapowiadaliśmy - nie wystarczą nam obietnice i puste słowa. Kryzys klimatyczny musi być priorytetem parlamentu, bez względu na jego skład - z tego powodu nawet świeżo po wyborach, oczekujemy od jego nowych członków natychmiastowych i zdecydowanych działań. Polska jest jednym z największych trucicieli w Europie, a mimo to nadal nie ma wystarczająco ambitnych planów na wyzerowanie (netto) emisji gazów cieplarnianych. Tydzień po proteście, 6 grudnia, odbędzie się kolejny szczyt - COP25 w Madrycie, jednak co z tego, że podpisywane będą coraz to nowe umowy międzynarodowe, jeżeli zawarte w nich ustalenia nie będą realizowane?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Łukasz

    W Krośnie jest także planowany strajk: https://www.facebook.com/events/1530046160503769/