Reklama

Na siłownie i do restauracji pomimo zakazu? Polacy podzieleni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Na siłownie i do restauracji pomimo zakazu? Polacy podzieleni  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziennik „Rzeczpospolita” postanowił sprawdzić, czy Polacy skorzystaliby z usług otwartego przedsiębiorstwa wbrew obowiązującym obostrzeniom.

„Czy byłaby/byłby Pani/Pan skłonna skorzystać z usług przedsiębiorstwa otwartego wbrew obowiązującym obostrzeniom (np. z siłowni, hotelu lub restauracji)?”  - tak brzmiało pytanie, jakie zadano uczestnikom sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita”.


Polacy podzieleni 

47 proc. ankietowanych przyznało, że skorzystałoby z takich usług. Stanowczy sprzeciw wyraziło 31,2 proc. respondentów. Zdania w tej kwestii nie ma 21,8 proc.

Korzystanie z usług przedsiębiorstw otwartych wbrew obostrzeniom częściej deklarowały kobiety (48 proc.) niż mężczyźni (46 proc.). 

Największe zainteresowanie wizytą w otwartym lokalu odnotowano wśród mieszkańców największych miast (52 proc.), ludzi młodych - poniżej 24. roku życia (64 proc.) oraz tych o dochodzie nieprzekraczającym 5 tysięcy złotych netto (53 proc.).

- Wiele osób podnosi argument, że ograniczenie swobody prowadzenia działalności gospodarczej na podstawie rozporządzenia jest bezprawne.

- czytamy na łamach „Rzeczpospolitej”.

Otwarte/zamknięte

Przypominamy, że premier Mateusz Morawiecki 5 lutego ogłosił łagodzenie obostrzeń. Od 12 lutego otwarte zostaną hotele (maksymalne obłożenie może wynosić 50 proc.), baseny (jeżeli znajdują się poza budynkiem), stoki, kina, teatry, filharmonie i opery. Od 1 lutego otwarte są także galerie sztuki, muzea i galerie handlowe.

Zamknięte pozostają restauracje, bary i puby, siłownie, kluby fitness, baseny "wewnętrzne". Obowiązuje zakaz organizacji wesel i konsolacji, a nauka zdalna wciąż obowiązuje w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich i uczelniach wyższych. Dodatkowo w sklepach i kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 15 m kw. 

Wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie (od 23.01 zwolnione z obowiązku są osoby posiadające negatywny wynik testu na COVID-19).

 

rafal.bolanowski@korso.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy