Reklama

Do 20 tys. zł na naprawę szkód po podtopieniach

Opublikowano:
Autor:

Do 20 tys. zł na naprawę szkód po podtopieniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do dnia dzisiejszego na Podkarpaciu straty zgłosiło 101 jednostek samorządowych. Najbardziej poszkodowane gminy będą występować o finanse na remonty uszkodzonych budynków i lokali mieszkalnych do 20 tys. zł.

- Wpłynęły cztery protokoły komisji gminnych. Ostateczna wysokość strat będzie znana po ich weryfikacji przez komisję wojewódzką. Szacunkowy czas weryfikacji to około cztery miesiące - wyjaśniła Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego.

Gminy składają też wnioski o wsparcie finansowe dla rodzin, których gospodarstwa ucierpiały w powodzi. A te przekazywane są na bieżąco Ministerstwu Finansów. Dane Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie mówią, że dotychczas skierowano trzy wnioski od 150 rodzin z 9 gmin na łączną kwotę ponad 512 tys. zł. Kolejne - dla 70 rodzin zostały wysłane w czwartek.

Po otrzymaniu pieniędzy z resortu zostaną one niezwłocznie przekazane gminom. Najbardziej poszkodowane gminy będą występować o wsparcie finansowe na remonty uszkodzonych budynków i lokali mieszkalnych w wysokości do 20 tys.

Najwięcej szkód szacuje się w gminach: Wadowice Górne, Radomyśl Wielki, Przecław, gmina wiejska Mielec oraz Czermin z powiatu mieleckiego oraz gminy Czarna Dębicka, Żyraków, Brzostek, gmina wiejska Dębica z powiatu dębickiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE