Reklama

Czy Putin odważy się zaatakować polskie lotnisko? Nie wyklucza tego dziennikarka New York Times

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Czy Putin odważy się zaatakować polskie lotnisko? Nie wyklucza tego dziennikarka New York Times  - Zdjęcie główne

Rosyjskie media mówią o ataku na polskie lotnisko. Czy to realny scenariusz? | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Masza Gessen, amerykańsko - rosyjska dziennikarka tygodnika New York Times, na podstawie narracji przekazywanych w telewizji rosyjskiej, ostrzega Polaków, że Kreml może uderzyć w jedno polskich lotnisk.

New York Time: Putin nie zaprzestanie wojny tak szybko

Dziennikarka zauważa, że na podstawie narracji przedstawianych w rosyjskiej telewizji, Kreml nie wyklucza inwazji zbrojnej na zachodnie tereny Ukrainy. Jest też mowa o Polsce. 

– W rosyjskiej telewizji stale mówi się o tym, że polskie lotniska wojskowe wykorzystywane są do transportu towarów na Ukrainę. Wyciągam z tego wniosek, że Kreml planuje uderzenie przeciwko jednemu z tych lotnisk - mówiła w wywiadzie dla Der Spiegel. 

Prorosyjski portal pravda.ru pełny jest antypolskich artykułów. Wszystkie oczerniające działania polskiego rządu. "Obrywa" się także całemu Zachodowi, który zdaniem dziennikarzy tego portalu, kontynuuje "„wojnę gospodarczo-finansową” przeciwko Rosji i ciągle zwiększa pomoc wojskową dla Ukrainy".

- Polska uważa terytorium Ukrainy za swoją kolonię i jest gotowa jak hiena żyć z jej pozostałości. Czas zdenazyfikować Polskę jako współpracownika banderowskiego reżimu. Zwłaszcza że sama się o to prosi - czytamy na portalu prawvda.ru

– Kluczowe pytanie brzmi: gdzie i w jaki sposób Rosja będzie kontynuowała wojnę przeciwko USA, a nie czy Rosja będzie okupowała całą Ukrainę. Uważam, że wojna będzie kontynuowana na terytorium Ukrainy Zachodniej, a być może także w Polsce - przekazuje Masza Gessen, z New York Times. Dziennikarka nie wskazuje jednak bezpośrednio, o które lotnisko chodzi. 

NATO: Będziemy bronić każdego centymetra ziemi Sojuszu Północnoatlantyckiego

Wizyta Joe Bidena w Polsce ma być stanowczym znakiem dla Putina, żeby nawet nie myślał o ataku na ziemie krajów, wchodzących w skład Sojuszu Północnoatlantyckiego. To w Warszawie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poskreślał istotę artykułu 5 Sojuszu. Jedno jest jasne. Atak na jeden kraj NATO uruchamia działania obronnego całego Sojuszu. 

Ale czy Putin nie zaryzykuje? Tego nikt nie wie. Warto jednak pamiętać, że polska obrona militarna jest potencjalnie gotowa na każdy atak. Mamy amerykańskie systemy obrony powietrznej Patriot, myśliwce. Ciągle słyszymy i widzimy, że wschodnia część naszego kraju, strzeżona jest przez różne samoloty NATO. 

Atak na kraj Sojuszu Północnoatlantyckiego byłby szaleństwem Putina, ale wielu przecież wątpiło w to, że zdecyduje się on na otwartą wojnę na Ukrainie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy