Reklama

Czeka nas kolejna majówka z obostrzeniami? Minister zdrowia wyjaśnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kancelaria Premiera

Czeka nas kolejna majówka z obostrzeniami? Minister zdrowia wyjaśnia - Zdjęcie główne

Screen z konferencji prasowej | foto Kancelaria Premiera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu zdrowia odniósł się do weekendu majowego w Polsce: "Myślę, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy to dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach" - stwierdził Adam Niedzielski.

Wypowiedź ministra zdrowia nie pozostawia złudzeń. Tegoroczny weekend majowy będzie najprawdopodobniej wyglądał podobnie jak w ubiegłym roku


Na dzisiejszej (7 kwietnia)  konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego szefa resortu zdrowia pytano o to, czy na majówkę obostrzenia zostaną zniesione lub złagodzone?

- Myślimy przede wszystkim o przywracaniu edukacji. Perspektywa majówki... jest jeszcze trochę czasu, mamy ponad 3 tygodnie do rozpoczęcia weekendu majowego. Myślę, że w przyszłym tygodniu (...) będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji.

- odparł minister zdrowia.

- Ale myślę, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy to dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy program szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba się liczyć, że w okresie majówki również będą obecne obostrzenia; o skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach.

- dodał Adam Niedzielski.

Przypominamy, że podczas konferencji ogłoszono przedłużenie obecnie obowiązujących restrykcji do 18 kwietnia. Restrykcje miały początkowo obowiązywać do 9 kwietnia.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy