Reklama

Czeczeni podawali się za uchodźców. Złapała ich Straż Graniczna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna

Czeczeni podawali się za uchodźców. Złapała ich Straż Graniczna - Zdjęcie główne

foto Straż Graniczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Medyce (powiat przemyski) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali grupę Czeczenów, którzy podawali się za uchodźców.

W niedzielę, 22 listopada, na przejściu granicznym w Medyce (powiat przemyski) zjawiła się grupa obywateli Rosji, którzy z pochodzenia byli Czeczenami. Do kontroli granicznej przedstawili oni fałszywe dokumenty azylantów rzekomo wydane przez Austrię. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie dali się jednak nabrać.

Grupę "uchodźców" stanowiły cztery kobiety, mężczyzna oraz 11-letnie dziecko. Wszyscy posiadali rosyjskie paszporty, podawali się jednak za osoby ubiegające się o azyl w Austrii. Strażnicy graniczni nabrali jednak podejrzeń, co do dokumentów i przeprowadzili dogłębną analizę. Wówczas to wykryli, iż papiery azylantów są sfałszowane. Czeczeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Fałszywki zatrzymano, a cudzoziemców skierowano z powrotem na Ukrainę. BiOSG skierował wniosek do sądu o ukaranie przestępców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE