33 tysiące obsłużonych pasażerów to ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Głównym motorem wzrostu na lotnisku w Jasionce jest linia Ryanair, która przywróciła już ponad 60 proc. pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń. W sierpniu z usług przewoźnika skorzystało ponad 20 tysięcy pasażerów - najwięcej na trasach do Londynu i Dublina.
- Liczba pasażerów obsłużonych w sierpniu pozwala nam patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie, mimo iż -podobnie jak inne lotniska w Polsce - w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy spadek ruchu o około 70 procent.
– mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka.
Powrócą loty do Niemiec
Sporą popularnością cieszyły się też oferowane przez PLL LOT połączenia krajowe z Rzeszowa do Warszawy, Gdańska i Szczecina. Łącznie podróż na tych trasach odbyło ponad 10 tys. podróżnych. Dobrą wiadomością dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych jest powrót bezpośredniego połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium. Pierwszy rejs od czasu zawieszenia lotów zaplanowano na niedzielę 25 października. Samoloty typu Bombardier CRJ-900 będą odlatywać do stolicy Bawarii wczesnym popołudniem, codziennie z wyjątkiem sobót.
- Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu. Ufam, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej siatki połączeń, jak i wzrost poziomu wypełnienia rejsów.
– dodaje Adam Hamryszczak.
Co z zimą?
Znany jest już rozkład lotów na sezon zimowy Ryanaira i LOT-u. Boeingi irlandzkiego przewoźnika polecą z Rzeszowa do Londynu (codziennie), Dublina (3 razy w tygodniu), Manchesteru, Bristolu (2 razy w tygodniu) oraz East Midlands (raz w tygodniu).
Z kolei LOT zaoferuje podróżnym codzienne połączenia z Warszawą, realizowane od poniedziałku do soboty 3 razy dziennie, a w niedziele 2 razy dziennie. W porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem w sezonie zimowym liczba regularnych rejsów krajowych obsługiwanych przez podkarpackie lotnisko zmniejszy się o 33% procent, a międzynarodowych – o 27%.
rafal.bolanowski@korso.pl
CZYTAJ TAKŻE: