Reklama

Coraz więcej osób na Podkarpaciu traci życie w pracy

Opublikowano:
Autor:

Coraz więcej osób na Podkarpaciu traci życie w pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od stycznia do września w województwie podkarpackim wypadkom przy pracy uległo mniej osób niż w tym samym czasie w 2018 roku. Wzrosła natomiast liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

- Według wstępnych danych, w okresie trzech pierwszych kwartałów 2019 roku, na Podkarpaciu, w wypadkach przy pracy zostały poszkodowane 2203 osoby. W wyniku wypadków zmarło 8 osób, a 11 osób doznało ciężkiego uszkodzenia ciała

- przekazał Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Na 1 tys. pracujących, poszkodowanych w wypadkach przy pracy było na Podkarpaciu 3,58 osoby. Pod względem najmniejszej liczby poszkodowanych w wypadkach, w przeliczeniu na 1 tys. pracujących, Podkarpacie znalazło się na 3. miejscu wśród województw.

Liczba dni niezdolności do pracy z powodu wypadków przy pracy w opisywanym okresie wyniosła 78,2 tys., a w przeliczeniu na jednego poszkodowanego – 35,6 dni.
Liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w okresie I-III kwartał 2019 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku, zmniejszyła się o 124 osoby, natomiast liczba wypadków śmiertelnych wzrosła o 3. Osób, które w wyniku wypadków doznały ciężkiego uszkodzenia ciała, w obu okresach było tyle samo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE