Reklama

Coraz łatwiej podróżować. Nowy łącznik koło Dębicy

Opublikowano: wt, 9 lip 2019 08:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pustyni koło Dębicy został oficjalnie oddany do użytku łącznik drogowy, który połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.

Nowa drogowa inwestycja kosztowała blisko 11 mln złotych. Dofinansowanie ze środków RPO wynosi ponad 7 mln złotych. Oprócz tego powiat dębicki otrzymał 1,5 mln złotych wsparcia z budżetu województwa podkarpackiego.

Inwestycja polegała na przebudowie drogi powiatowej łączącej Dębicę z węzłem wschodnim autostrady A-4 oraz z drogą wojewódzką. Łączna długość przebudowanych dróg wynosi 2 km.

W uroczystym otwarciu łącznika uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciel wojewody, przedstawiciele wykonawcy. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl wraz z radnymi województwa.

 To bardzo ważna inwestycja dla powiatu dębickiego. Problemy związane z natężeniem ruchu zostały doraźnie rozwiązane, ale nie jest to rozwiązanie docelowe. Ruch na autostradzie będzie się zwiększał, rozwija się gospodarka, tego ruchu będzie więc coraz więcej. Inwestycja to przykład dobrego montażu finansowego województwa, środków europejskich, powiatu

– podkreślał marszałek Władysław Ortyl.

- Sieć drogowa to jeden wspólny organizm i musi wspólnie funkcjonować. Tam gdzie GDDKiA buduje autostrady my staramy się projektować łączniki. Do naszych inwestycji dołączają się samorządy powiatowe i gminne. I o to chodzi, aby dobrze podzielić się pracą i dobrze wykorzystać środki finansowe. To miejsce zawsze było wypadkogenne i mocno obciążone ruchem, więc zmiana typu skrzyżowania powinna pomóc

– tłumaczył Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.