Reklama

Co Polacy sądzą o TVN? Wieczorem ogólnopolskie manifestacje! [SONDAŻ]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: tvn24.pl

Co Polacy sądzą o TVN? Wieczorem ogólnopolskie manifestacje! [SONDAŻ] - Zdjęcie główne

foto tvn24.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polacy jasno opowiedzieli się co sądzą o telewizji TVN. Przeprowadzony przez ogólnopolski dziennik sondaż nie pozostawia złudzeń. We wtorek wieczorem wyjdą na ulice w całej Polsce bronić swojego zdania.

Z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla dziennika Super Express wynika, że 70 procent Polaków nie chce zamknięcia telewizji TVN. Odmiennego zdania jest 15 procent respondentów, a kolejne 15 procent nie ma opinii na ten temat. W czwartek 10 sierpnia o godzinie 18 w wielu polskich miejscowościach odbędą się protesty w obronie tej telewizji.

Kolejnym pytaniem sondażowym Super Expresu było wyrażenie opinii czy "PiS chce zlikwidować TVN". Na te pytanie twierdząco odpowiedziało 64 procent Polaków, natomiast 13 procent odpowiedziało przecząco. Z kolei 23 procent respondentów udzieliło odpowiedzi "nie wiem".

Przypomnijmy, że wciąż ważą się losy koncesji TVN24 i TVN7. Ich prawo do nadawania w naszym kraju kończy się 26 września br. Grupa Discovery, właściciel stacji, już 18 miesięcy temu złożył poprawny wniosek o przedłużenie koncesji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W tym czasie odpowiedzi jednak nie otrzymano. Tymczasem posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w sejmie projekt ustawy, zwanej potocznie "lex TVN'. Zgodnie z zapisami projektu ustawy amerykański koncern medialny Discovery, właściciel TVN, żeby móc dalej nadawać, musiałaby sprzedać  51 procent udziałów polskiej firmie lub spółce z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

N a wtorkowy wieczór 10 sierpnia, od godziny 18, w wielu miejscowościach, zaplanowane są demonstracje w obronie TVN i "wolnych mediów". Na Podkarpaciu protesty odbęda się m.in. w Rzeszowie, Dębicy, Krośnie, Tarnobrzegu czy Przemyślu.

fot. materiały prasowe Organizatorów

- W trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce

– piszą w mediach społecznościowych organizatorzy. 

Demonstracje organizuje między innymi Komitet Obrony Demokracji oraz ruch "Uwaga Tu Obywatele".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy