Reklama

Chcieli być jak Breivik. Podkarpacki wątek planowanych ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH

Opublikowano: śr, 13 lis 2019 20:13
Autor:

Chcieli być jak Breivik. Podkarpacki wątek planowanych ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła ekstremistyczną grupę, która zastraszała osoby wyznania islamskiego mieszkające w Polsce. Przestępcy wzorowali się na zamachach terrorystycznych dokonanych m.in. przez Andersa Breivika w Norwegii. Jeden ze śladów wiedzie na... Podkarpacie.

- Funkcjonariusze Agencji ustalili, że poza szykanami i prześladowaniami grupa planowała ataki z wykorzystaniem broni palnej i materiałów wybuchowych. Przestępcy wzorowali się na zamachach terrorystycznych dokonanych przez takich ekstremistów jak Anders Breivik w Norwegii czy Brenton Tarrant w Nowej Zelandii

- poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb ABW.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukała wiele miejsc na terenie województw podkarpackiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego. W domu jednorodzinnym w warszawskiej dzielnicy Włochy funkcjonariusze znaleźli substancje i środki chemiczne do produkcji materiałów wybuchowych, broń palną, amunicję i elementy konstrukcyjne do przerabiania broni. Materiał wybuchowy został zneutralizowany na terenie poligonu Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce koło Warszawy.

Ponadto służby znalazły 8 fiolek z toksycznymi substancjami chemicznymi, prawie 200 publikacji na temat tworzenia materiałów wybuchowych, narkotyki i narzędzia służące do szyfrowanej łączności między członkami grupy przestępczej.

Nie znane są opinii publicznej szczegóły dotyczące akcji ABW na terenie naszego województwa. Służby nie informują, gdzie prowadzone były przeszukiwania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.