Reklama

CBA w Urzędzie Miejskim!

Opublikowano: czw, 18 lip 2019 14:49
Autor:

CBA w Urzędzie Miejskim! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Urząd Miejski w Strzyżowie na Podkarpaciu. Funkcjonariusze kontrolują magistrat oraz decyzje burmistrza o przyznanych ulgach podatkowych.

Kontrolę przeprowadza rzeszowska delegatura CBA. Postępowanie dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnym przez burmistrza Strzyżowa w latach 2012-2018.

Kontrola trwa od 3 czerwca i powinna zakończyć się po trzech miesiącach. 

Zakresem przedmiotowym kontroli jest analiza określonych przepisami prawa procedur weryfikacji składanych wniosków przez osoby fizyczne i prawne prowadzące działalność gospodarczą.

W ramach prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze Biura sprawdzą m.in. zasadność podejmowanych decyzji w przedmiocie udzielania ulg w zaległościach w podatku tj. czy wydane decyzje były oparte na przesłankach „ważnego interesu podatnika” lub „ważnego interesu publicznego”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.