Reklama

Całkowite zamknięcie ulic w Rzeszowie. W ten weekend [MAPY]

Opublikowano: pt, 4 paź 2019 14:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz weekendowe zakupy w Rzeszowie? Może wybierasz się na wycieczkę do miasta lub po mieście? Czeka Cię podróż samochodem przez Rzeszów? POBIERZ MAPY z ulicami, które w sobotę i w niedzielę trzeba unikać jak ognia.

W najbliższy weekend w Rzeszowie wystąpią ruch drogowy będzie mocno utrudniony. W sobotę odbędzie się „5 Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów S.A.” i biegi młodzieżowe, w niedzielę bieg maratoński. Trasy biegów prowadzić będą ulicami miasta. Część z nich będzie czasowo całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

SOBOTA

W sobotę odbędzie się „5 Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów S.A.” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o godzinie 9.30 startem spod galerii Millenium Hall. Odbywać się będą na ul. Kopisto. O godzinie 12, na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”.

Trasa biegu wytyczona została ulicami:

start spod Millenium Hall, dalej Al. Majora Wacława Kopisto, Trasą Zamkową, ul Kilara, ul. Lenartowicza, ul. J. K. Chodkiewicza, ul. Hetmańska do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarową, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, Al. Majora Wacława Kopisto, meta przy centrum Millenium Hall.

Zakończenie biegu przewidywane jest na godz. 13.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Utrudnienia w ruchu potrwają między godzinami 4 - 14.

Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi w godzinach od 6 do 14, pozostałych ulic od godziny 11 do 13. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

 

NIEDZIELA

W niedzielę o godziny 9.30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów.

Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall, Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 3 w nocy, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do godz. 16. Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi już od godz. 6 do 16, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego w godz. od 6.30 do 16, pozostałych ulic w godz. od 8.30 do 16.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku ulicy Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ulicy Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do ulicy Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.