Reklama

Były prezydent miasta skazany

Opublikowano:
Autor:

Były prezydent miasta skazany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba winnym przyjęcia 20 tysięcy złotych łapówki.

Przypomnijmy. 20 maja Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu skazał byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba na 16 miesięcy pozbawienia wolności za przyjęcie 20 tysięcy złotych łapówki od ówczesnego radnego miejskiego Dariusza Kołka. Wydał też zakaz pełnienia kierowniczych funkcji w samorządzie terytorialnym przez 6 lat, oraz nałożył 15 tysięcy złotych grzywny. Ponadto Grzegorz Kiełb ma zapłacić 3320 złotych tytułem kosztów sądowych. Wyrok jest prawomocny.

Były prezydent nie był obecny na rozprawie apelacyjnej, a obecnie radny miejski, ma do odbycia jeszcze 11 miesięcy pozbawienia wolności z orzeczonych 16 miesięcy. Przy zaliczeniu pobytu w areszcie, po odbyciu połowy wymiaru kary, będzie mógł starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Od wyroku apelacje wnieśli obaj obrońcy oskarżonego a także prokuratura. Adwokaci wnosili o uniewinnienie Grzegorza Kiełba. Zaś prokuratura domagała się zaostrzenia kary więzienia do 3 lat, podniesienia grzywny do 20 tysięcy złotych oraz 10-letniego zakazu zajmowania stanowisk w administracji. Oba te wnioski zostały odrzucone. Uzasadnienie wniosku było niejawne. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie odtajnił dowodów tajnych.

Jak się dowiedzieliśmy Grzegorz Kiełb nie ma zamiaru unikać odbycia kary. Jednocześnie nie zgadza się z wyrokiem sądu i nadal chce udowadniać swoją niewinność. Na pewno Grzegorz Kiełb straci mandat radnego.

O sprawie Grzegorza Kiełba pisaliśmy TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE