Reklama

Były minister sprawiedliwości z tytułem profesora rzeszowskiej uczelni

Opublikowano:
Autor:

Były minister sprawiedliwości z tytułem profesora rzeszowskiej uczelni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prof. Zbigniew Ćwiąkalski jest wieloletnim wykładowcą WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na uczelni kieruje Katedrą Prawa i Postępowania Karnego. Jest także pracownikiem Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Ćwiąkalski urodził się w Łańcucie.

Tytuł naukowy profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne Zbigniew Ćwiąkalski otrzymał zgodnie z lipcowym postanowieniem Prezydenta RP

- Dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski, prof. WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej postanowieniem Prezydenta RP z dnia 21 lipca 2020 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne. Jest to najwyższy tytuł naukowy, jaki można otrzymać w Polsce.


- czytamy w komunikacie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Profesor jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa karnego materialnego i gospodarczego. Współautorem komentarza do kodeksu karnego i komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

W latach 2007 – 2009 był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Jest także członkiem Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023.

Warto wspomnieć, że prof. Ćwiąkalski reprezentuje Tomasza Komendę w procesie o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszne skazanie na 25 lat więzienia.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE