Reklama

Były komendant straży pożarnej zabił w wypadku kobietę. Ile mu za to grozi?

Opublikowano:
Autor:

Były komendant straży pożarnej zabił w wypadku kobietę. Ile mu za to grozi? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Był komendant Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie spowodował śmiertelny wypadek. Zginęła w nim 60-letnia kobieta, teraz grozi mu więzienie.

Piotr R. to 56-letni mieszkaniec Strzyżowa, który dawniej pełnił role komendanta PSP Strzyżów. Do wypadku doszło 23 grudnia 2018 roku. Prokuratura ustaliła, że mężczyzna spowodował wypadek po umyślnym naruszeniu zasad ruchu drogowego. Przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 75km/h, co więcej - nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie wchodzącej na przejście dla pieszych.


Piotr R. poruszał się wówczas osobową Hondą, ani jednak myślał o zatrzymaniu się przed przejściem dla pieszych. Kobieta była  już w trakcie przechodzenia przez nie - kierowca uderzył ją prawym przodem swojego pojazdu. Niestety, 60-latki nie udało się uratować. Zmarła w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Piotr R. jednak nie zamierzał przyznać się do popełnionego czynu - tłumaczył się, że nie zauważył kobiety, gdyż oślepiały go światła samochodu jadącego z naprzeciwka.


To może okazać się niewystarczającym usprawiedliwieniem dla sądu. Byłemu komendantowi PSP Strzyżów grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Prawdopodobnie również straci prawo jazdy, a także będzie musiał liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami finansowymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE