Reklama

Burza podczas obrad Rady Powiatu Mieleckiego! Powodem: spór LGBT - Samorządowa Karta Praw Rodzin

Opublikowano: wt, 25 sty 2022 07:03
Autor: | Zdjęcie: powiat mielecki

Burza podczas obrad Rady Powiatu Mieleckiego! Powodem: spór LGBT - Samorządowa Karta Praw Rodzin - Zdjęcie główne

Radni uczestniczyli w sesji w formie "zdalnej" | foto powiat mielecki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burzliwie rozpoczęła się 38. sesja samorządu powiatowego w Mielcu. Już na samym wstępie radni poróżnili się o porządek obrad. Poszło o propozycję zdjęcia z porządku obrad punktu powołania doraźnej Komisji Rady Powiatu Mieleckiego ds. Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek zaproponował wycofanie punktu obrad dotyczącego powołania pod komisji na temat saorządowej karty rodzin. Wniosek poparli radni koalicji rządzącej w powiecie. Radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwni. Nie brakowało wielu głosów o tym, że nie takie były ustalenia pomiędzy władzami powiatu, a radnymi PiS, którzy jeszcze w 2021 roku po tym jak odwołano stanowisko powiatu mieleckiego na temat ideologii LGBT, zaporponowali uchwalenie tzw. "Samorządowej Karty Praw Rodzin" - której zapisy mają jasno określać prawa rodziców wobec edukacji swoich dzieci i "powstrzymać ideologię LGBT przez wspólnotę samorządową".

Ze względu na to, że radni koalicji rzadzącej usunęli ten punkt z debaty - radni PiS uznali, że nie będą aktywnie brać udziału w kolejnych głosowaniach.

Po ponad półgodzinnych obradach o przerwę poprosił Zbigniew Tymuła, szef klubu opozycyjnego PiS. Po kilkunastominutowej przerwie obrady wznowiono, z tym że część radnych opozycyjnych opuściła wirtualną sesję. Później, kiedy emocje nieco opadły, radni przystąpili do realizacji porządku obrad.

 

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy