Reklama

BOŻE CIAŁO siedem lat temu. Czy teraz też będą takie procesje? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 27 maj 2021 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliżają się uroczystości Bożego Ciała. Już teraz jesteśmy pewni, że nie będą się one odbywać w ten sam sposób co przed pandemią koronawirusa. Mamy dla Was archiwalną galerię zdjęć z procesji w Tarnobrzegu.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywana w Polsce Bożym Ciałem, ustanowił dla całego Kościoła papież Urban IV w 1264 roku bullą "Transiturus". Jest to święto ruchome, w Polsce przypada w czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W tym roku odbędzie 3 czerwca.

CZYTAJ TAKŻE:

W Polsce Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w tym dniu w mszy świętej. Jak będą wyglądały procesje w Diecezji Sandomierskiej kiedy wciąż obowiązują nas pewne ograniczenia?

- Ponieważ pomimo mniejszej liczby zachorowań, pandemia koronowirusa zbiera nadal dużą liczbę ofiar, organizując Uroczystość Bożego Ciała należy uwzględnić skrupulatnie obowiązujące przepisy sanitarne. Niech pełne ich zaakceptowanie stanie się wyrazem miłości bliźniego i troski o dobro wspólne. Procesja Bożego Ciała może przejść w granicach terenu przykościelnego. Trzeba unikać organizowania przez kilka parafii jednej procesji. Jeśli miałaby się ona odbyć na przykład ulicami miasta lub wioski, należy uzgodnić szczegóły z kompetentnym sanepidem i innymi władzami.

- pisze ksiądz dr Roman Janiec, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Zapraszamy zatem do obejrzenia archiwalnych zdjęć z procesji, która odbyła się w Tarnobrzegu w 2014 rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy