Reklama

Borys Budka na Podkarpaciu: - Rafał Trzaskowski mówi "tak" dla związków partnerskich [FOTO, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Borys Budka na Podkarpaciu: - Rafał Trzaskowski mówi "tak" dla związków partnerskich [FOTO, VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Sobota dla Rafała" na Podkarpaciu. Pod takim hasłem 4 lipca w naszym regionie przebywał szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka. To był czas spotkań z mieszkańcami Krosna, Jasła, Strzyżowa, Rzeszowa, Łańcuta i Kolbuszowej. Sprawdź jakie zostały złożone obietnice.

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich wkracza w decydującą fazę, dlatego też do Podkarpacia - bastionu Prawa i Sprawiedliwości, zawitał w sobotę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Cel wizyty w kilku miastach był jeden: zachęcanie do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Nie było jednak tak łatwo, bo padło wiele pytań, które dotyczyły "zapalnych punktów". W Jaśle była na przykład mowa o związkach partnerskich.

Rafał Trzaskowski jasno deklaruje "Tak" dla związków partnerskich, to jest w programie PO, to jest jasno i czytelnie przez nas powiedziane. Godność człowieka, indywidualne podejście, równość wobec prawa, ale przede wszystkim elementarne standardy. To powoduje, że innej odpowiedzi nie ma. Tak dla związków partnerskich. Natomiast każdy, kto próbuje straszyć, kto próbuje szczuć, kto próbuje znajdować inne problemy, chyba nie rozumie, czym Polacy żyją. Dziś powinniśmy rozmawiać o tym, jak walczyć z kryzysem gospodarczym. Każdy człowiek ma prawo do miłości, każdy człowiek ma prawo do wyboru swojej drogi życia, a państwo nie może nikogo dyskryminować. Dzisiaj mówimy związki partnerskie, tak. To musi być możliwość dla tych, który żyją nieformalnie, a chcieliby uregulować swój status prawny.

- powiedział na łamach portalu nowiny24.pl Borys Budka.

Pojawiły się również głosy sprzeciwiające się mieszaniu Kościoła do polityki.

- Bardzo często niektórzy proboszczowie pomylili role. Jeżeli chcą zajmować się polityką, powinni iść do parlamentu, a jeżeli chcą zajmować się tym, do czego zostali powołani, to niech to robią, ale z dala od polityki. Zwłaszcza, że polska Konstytucja wyraźnie gwarantuje świeckie państwo i rozdział państwa od Kościoła.

- mówi Borys Budka.

Szef PO powiedział do zebranych, że Rafał Trzaskowski rozumie co znaczą samorządy dla Polski i że należy je wspierać, bo tylko tak Polska będzie się rozwijała i należy powiedzieć "Nie" Polsce scentralizowanej i sterowanej z warszawskich gabinetów. Na koniec nie zabrakło dyskusji o stanie finansów publicznych.

- Rząd nie potrafi wytłumaczyć, jaka jest faktyczna sytuacja finansów publicznych. Czy prawda jest, że deficyt przekroczył już 100 miliardów złotych? Czy prawdą jest, że państwo jest z niewypłacalne. Czy prawdą jest, że jesienią może zbraknąć na wypłaty 500PLUS?

- mówił Borys Budka, cytowany przez nowiny24.pl.

Fot. FB Borysa Budki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE