Reklama

Biskup Ignacy Dec: - Kościoły to źródło uzdrowień duchowych i fizycznych. Nonsensem jest ich zamykanie w trakcie pandemii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen YouTube

Biskup Ignacy Dec: - Kościoły to źródło uzdrowień duchowych i fizycznych. Nonsensem jest ich zamykanie w trakcie pandemii - Zdjęcie główne

Biskup Ignacy Dec | foto Screen YouTube

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy najtrudniejszy moment pandemii, drugi dzień z rzędu notujemy ponad 30 tysięcy nowych zakażeń COVID-19, a tymczasem biskup Ignacy Dec krytykuje rząd za wprowadzenie większych obostrzeń w kościołach.

Biskup świdnicki Ignacy Dec podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że "Eucharystia jest najcenniejszym skarbem, jaki mamy na ziemi", a na zamykanie świątyń nie może być zgody!

CZYTAJ TAKŻE:

- W pełni możemy w niej uczestniczyć jedynie we wspólnocie Kościoła i w świątyniach. Nonsensem jest więc w okresie epidemii zamykanie źródła uzdrowień duchowych i fizycznych.

- powiedział biskup Dec.

- Przyjrzyjmy się dotychczasowej historii świata. Gdy dochodziło do strasznych epidemii, a ludzie masowo umierali, to żadna władza - nigdy - nie zdecydowała się na zamknięcie świątyń. To były te miejsca, gdzie ludzie wierzący szukali ratunku i gdzie go znajdowali. Na kolanach błagano Miłosierdzie Boże o oddalenie zagrożenia. Teraz próbuje się nam wmówić, że świątynie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Obecny rząd wielokrotnie odwoływał się do wyższych wartości. I wierzę w to głęboko, że drugi rok z rzędu nie dojdzie do zamknięcia świątyń. Byłoby to coś strasznego.

- mówił biskup senior diecezji świdnickiej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy