Reklama

Bezdomny okradł kościół. W skradzionej puszcze było zaledwie kilka złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Przemyśl

Bezdomny okradł kościół. W skradzionej puszcze było zaledwie kilka złotych - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto KMP Przemyśl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który 25 listopada br. włamał się do jednego z kościołów w Przemyślu. 39-latek jest znany policji z wcześniejszych kradzieży.

25 listopada po godz. 17, policjanci z Komendy Miejskie Policji w Przemyślu, zostali powiadomieni przez proboszcza jednej z parafii o włamaniu do kościoła i kradzieży puszki na datki. Na miejsce została skierowana grupa - dochodzeniowo śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym, która dokonała oględzin miejsca zdarzenia. 

- Policjanci ustalili, że sprawca wybił szybę w drzwiach przedsionka kościoła i zabrał puszkę na datki, która była zabezpieczona łańcuszkiem.

- informuje Małgorzata Czechowska, oficer prasowy przemyskiej komendy. 

Podczas weryfikacji wszystkich zdobytych informacji, policjanci wydziału kryminalnego wytypowali sprawcę. Okazało się, że związek z włamaniem i kradzieżą może mieć 39-latek, bez stałego miejsca zamieszkania. 

Mundurowi ustalili, gdzie obecnie przebywa mężczyzna i go zatrzymali. 39-latek był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile. Trafił do policyjnego aresztu.

Jak informuje Małgorzata Czechowska, w skradzionej puszcze znajdowało się zaledwie kilka złotych. Znacznie większe straty powstały w wyniku włamania i wybicia szyby w drzwiach przedsionka. 

26 listopada, po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzuty. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.  39-latek jest dobrze znany przemyskim policjantom. Już wcześniej dokonywał drobnych kradzieży. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE