Reklama

Będą tanie mieszkania w Rzeszowie. Ile dokładnie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Będą tanie mieszkania w Rzeszowie. Ile dokładnie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpisy pod porozumieniem złożyli dziś Bartłomiej Druziński - prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w towarzystwie wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Około 850 dostępnych cenowo mieszkań z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie na terenie Rzeszowa. Tak przynajmniej przewiduje porozumienie o współpracy, które podpisano dziś w Rzeszowie. 

- Podpisane dziś porozumienie to kolejny krok w stronę realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Prawie  850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych, to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Co ważne, w najbliższym sąsiedztwie planowanej nieruchomości znajdują się m.in.: żłobek, przedszkole publiczne, dwie publiczne szkoły podstawowe, centrum handlowe, czy przychodnia.


– mówiła przed rzeszowskim ratuszem Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Nowe mieszkania mają powstać na działkach (o nr 5956/18 oraz 5956/20) o łącznej powierzchni ponad 20 ha, położonych na osiedlu Przybyszówka. Ze względu na wielkość, inwestycja zostanie podzielona na kilka etapów. Inwestorem będzie spółka utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów. 

- To bardzo cenna inicjatywa. Cieszymy się bardzo, że to właśnie z Rzeszowem zostanie podpisana umowa o współpracy. Jestem przekonany, że realizacja planów budowy mieszkań ucieszy bardzo tych wszystkich, dla których będzie to szansa na swoje upragnione lokum. Mogę zagwarantować, że miasto podejmie wszelkie starania i udzieli każdej niezbędnej pomocy, aby ten program został w  zrealizowany. 


– podkreślił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Obecnie procedowane jest nieodpłatne przekazanie miastu działek o nr 5956/17 oraz 5956/19 z przeznaczeniem pod budowę drogi dojazdowej do planowanej inwestycji. Droga ma być przedłużeniem ulicy Wołyńskiej. 

 

rafal.bolan[email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy