Reklama

Kredyt hipoteczny - co warto wiedzieć?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt hipoteczny - co warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Planujesz budowę domu lub kupno mieszkania i rozglądasz się za kredytem hipotecznym? Wybór nie jest łatwy, ponieważ ofert na rynku jest naprawdę dużo. Zobacz więc, jak ułatwić sobie to zadanie. Jak znaleźć kredyt hipoteczny na dobrych warunkach umowy?

Kredyt hipoteczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują zakup własnego mieszkania lub budowę domu. W dzisiejszych czasach ceny nieruchomości są bardzo wysokie. Dotyczy to zarówno dużych, jak i mniejszych miast. Z tego też powodu większość z nas po prostu nie może pozwolić sobie na taką inwestycję, nie korzystając przy tym z odpowiedniego wsparcia. Kredyt hipoteczny pozwala natomiast na realizację takich planów i to nawet przy minimalnym wkładzie własnym. Dzięki temu możemy cieszyć się własnym domem znacznie wcześniej, niż gdybyśmy mieli kupić go za własne oszczędności. Jeśli więc masz zamiar wejść w nowy etap życia w swoich czterech kątach, sprawdź aktualną ofertę kredytów hipotecznych dla singli lub dla par na www.totalmoney.pl i wybierz najlepszy. 

Kredyt hipoteczny — ogólne zasady

Kredyt hipoteczny to obecnie jedna z najpopularniejszych usług oferowanych przez banki. Jest to kredyt celowy, który przeznaczyć można na przykład na budowę domu, kupno mieszkania, działki budowlanej, a także na remont nieruchomości. Z tego też powodu produkt ten kierowany jest dla osób, które pragną zrealizować taką właśnie inwestycję. 

Jest wiele zalet, które sprawiają, że tak wiele osób sięga po kredyt hipoteczny. Oprocentowanie to jedna z nich. Jest ono w tym przypadku bardzo niskie, dzięki czemu koszt całej usługi jest wyjątkowo atrakcyjny. Szczególnie jeśli porównamy go z innymi produktami bankowymi. Kolejnym atutem, ale też cechą charakterystyczną pożyczek udzielanych pod hipotekę jest długi okres kredytowania. Takie zobowiązanie można zaciągnąć bowiem nawet na 30 lat. W związku z tym wysokość rat nawet przy kredycie na dużą kwotę nie jest obciążająca dla domowego budżetu. 

Kredyt na mieszkanie lub dom udzielane są pod hipotekę. Co to właściwie oznacza? Hipoteka to nic innego jak zabezpieczenie dla banku w postaci wierzytelności na nieruchomość. Udzielenie pożyczki z długim terminem spłaty wiąże się bowiem z bardzo dużym ryzykiem. Jeśli więc kredytobiorca zaprzestanie regulować należność, bank ma prawo przejąć daną nieruchomość. 

Kredyt hipoteczny — dla kogo? 

Udzielając kredytu hipotecznego, banki praktykują bardzo zaawansowaną weryfikację potencjalnych klientów. Jest to bowiem pożyczka długoterminowa. Co więcej, przeważnie opiewa na bardzo wysokie kwoty, dlatego też, aby ją dostać, należy spełnić określone warunki. Jedną z kluczowych rzeczy, jest wiek kredytobiorcy. W związku z tym, że taki kredyt udzielany jest na nawet 30 lat, największe szanse na otrzymanie go, mają osoby przed 40 rokiem życia. 

Wiele osób martwi się, że trudno jest otrzymać kredyt hipoteczny dla singla. Okazuje się jednak, że jest to mit. Osoby niezamężne mają równe szanse na korzystne rozparzenie wniosku, co małżeństwa. Kluczową kwestią jest tu bowiem nie stan cywilny, a stabilność sytuacji finansowej oraz wysokość zarobków. 

Kredyt hipoteczny — jak wybrać najlepszy? 

Jeśli chcemy wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, oprocentowanie, RRSO oraz prowizja, to jedne z najważniejszych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. To właśnie one decydują o tym, jaki całkowity koszt zostanie poniesiony. Jak jednak znaleźć najkorzystniejszą ofertę spośród tak wielu propozycji? Najlepiej skorzystaj z porównywarki kredytów na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne. Dzięki niej w łatwy sposób wyselekcjonujesz kredyt hipoteczny idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE