Reklama

Atak na kuriera. Jeden ze sprawców w areszcie

Opublikowano:
Autor:

Atak na kuriera. Jeden ze sprawców w areszcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do nietypowego zdarzenia doszło w bloku na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Kurier miał dostarczyć przesyłkę. W mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn. W pewnej chwili zagrozili kurierowi, że użyją gazu i pałki i zażądali od niego oddania przesyłki, skanera i telefonu. Co działo się dalej?

- Mężczyzna, obawiając się spełnienia gróźb, oddał im te przedmioty. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania, zamykając w nim kuriera. Zostawili mu klucz, którym jednak nie mógł otworzyć drzwi. Mężczyzna z mieszkania wydostał się, przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Kiedy był na zewnątrz zawiadomił policjantów

- przekazuje podkarpacka policja.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Odnaleźli porzucony przez sprawców skaner i opakowanie po przesyłce. Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych.

- Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu na Baranówce, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich 3 dni po zdarzeniu, na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy z Rzeszowa, został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez miejscowych policjantów

- poinformowali podkarpaccy policjanci.

Okazało się, że mężczyźni okradli mieszkanie, które wynajmowali. Zabierając lodówkę, kuchenkę elektryczna i 4 półki. Wartość strat w tym przypadku to ponad 2 tys. złotych.

Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i kradzieży. Na jego wniosek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Policjanci ustalili tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny. Obaj mogli popełnić jeszcze inne przestępstwa. Teraz wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE