Reklama

Asseco Resovia rozpoczęła przygotowania

Opublikowano:
Autor:

Asseco Resovia rozpoczęła przygotowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów spotkało się na pierwszym treningu przed sezonem 2019/2020. Kolejni dołączą do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych.

Siatkarze Asseco Resovii przygotowania do sezonu rozpoczęli od badań w Katowicach. Z kolei zajęcia treningowe odbyły się już w Rzeszowie pod okiem nowego szkoleniowca: Piotra Gruszki.

Na pierwszych zajęciach trener miał do dyspozycji dziesięciu siatkarzy: Zbigniewa Bartmana, Damiana Schulza, Grzegorza Kosoka, Bartłomieja Lemańskiego, Marcina Możdżonka, Bartłomieja Krulickiego, Bartosza Mariańskiego, Rafała Buszka, Francuza Nicolasa Marechala i Marcina Komendę. Ten ostatni jednak wciąż pozostaje do dyspozycji trenera kadry Polski i najprawdopodobniej w kolejnych dniach dołączy do kolegów z reprezentacji.

Gościnnie będzie trenował również rozgrywający Grzegorz Pająk, który pod ewentualną nieobecność podstawowych rozgrywających, pomoże drużynie w przygotowaniach do nowego sezonu. Pozostała czwórka siatkarzy Asseco Resovii (Belg Tomas Rousseaux, Australijczyk Luke Perry, Amerykanin Kawika Shoji i Kanadyjczyk Nicholas Hoag) do Rzeszowa dotrze dopiero po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

W pierwszych dwóch tygodniach siatkarze „Sovii” trenować będą w Rzeszowie. Następnie dostaną kilka dni wolnego i udadzą się na zgrupowanie do Spały. Pierwsze gry kontrolne zaplanowane zostały na przedostatni weekend września. Start PlusLigi zaplanowano z kolei na 26 października, a Asseco Resovia pierwszy mecz rozegra w Katowicach z GKS-em.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE