Reklama

Apel biskupów przeciwko piętnowaniu chorych na koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Apel biskupów przeciwko piętnowaniu chorych na koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskupi metropolii przemyskiej: abp Adam Szal, bp Marian Rojek, bp Jan Wątroba we wspólnym liście odnieśli się do sytuacji dotyczącej piętnowania chorych na koronawirusa oraz przebywających w kwarantannie i izolacji.

Duchowni odnieśli się także do piętnowania przedstawicieli personelu medycznego. Biskupi apelowali wspólnie do społeczeństwa aby kierować się podstawami prawa krajowego i kościelnego. 

- Pamiętajmy o nich, gdyż one teraz ciężko pracują, narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie, z powodu którego także umierają. Bardzo potrzebują naszego wsparcia, również duchowego!

- apelowali wspólnie duchowni. Biskupi wspólnie piętnują w liście również krytykę wobec decyzji władz państwowych

- Szanujemy głos każdego obywatela i wierzącego. Jednak czasami można odnieść wrażenie, że nachalne ataki krytyki i nawoływanie do działań sprzecznych z zaleceniami władz kościelnych i państwowych, nie mają wiele wspólnego z chęcią budowania jedności w tych trudnych i wzywających nas do solidarności czasach. Czy nie zastanawialiśmy się nad tym, że szatan, jako ojciec kłamstwa, może zechcieć nas podzielić? Przecież nie jesteśmy teraz wolni od pokus, w tym pokusy reformowania Kościoła i hierarchów. Każdy kapłan, biskup, odpowiedzialny członek rodziny, czuje się zatroskany o powierzony mu Lud, wspólnotę domu, z którą żyje na ziemi i pielgrzymuje drogą zbawienia. Jak poucza nas święty Paweł: „A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości” (Ef 4,1-2)

- dodają biskupi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE