Reklama

Alarmy chemiczne w kilku kinach na Podkarpaciu. Co się dzieje?

Opublikowano:
Autor:

Alarmy chemiczne w kilku kinach na Podkarpaciu. Co się dzieje? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czterech podkarpackich miastach ogłoszono alarm o zagrożeniu chemicznym. Policja i strażacy sprawdzają kina.

W piątek, 28 lutego do sieci kin Helios wpłynęło anonimowe, mailowe zgłoszenie o możliwym zagrożeniu chemicznym. W budynkach miały zostać podłożone substancje chemiczne. Podkarpacka policja została postawiona na nogi. Przeszukują budynki kin w Rzeszowie, Stalowej Woli, Krośnie i Przemyślu.

- Mail informował o zagrożeniu pojawienia się substancji chemicznych w obiektach kin. Uruchomiliśmy procedury, które są przewidziane na takie ewentualności. Czynności we wszystkich miejscach jeszcze się nie zakończyły. Niemniej na tę chwilę nie potwierdzono aby w którymś z tych obiektów była możliwość wniesienia lub umieszczenia tam jakiejś niebezpiecznej substancji. Nie zdecydowano o tym, aby w którymkolwiek z obiektów zarządzono ewakuację. Czynności jeszcze się nie zakończyły - sprawdzamy wiarygodność informacji, która trafiła do sieci kin drogą mailową. Będą też trwały działania, żeby ustalić nadawcę tego maila.

- mówi Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Do sprawy będziemy wracać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE