Reklama

Akcja #ZakrywamyTwarze - jak zrobić własną maseczkę ochronną na twarz [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Akcja #ZakrywamyTwarze - jak zrobić własną maseczkę ochronną na twarz [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maseczki są jednym z towarów deficytowych w naszym kraju. Już po tym, jak koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się po świecie były one wykupowane w hurtowych ilościach. Na szczęście można zrobić maseczkę samemu.

AKTUALIZACJA: 09.04.2020

Od czwartku, 16 kwietnia każdy z nas poruszając się w przestrzeni publicznej będzie musiał posiadać maseczkę lub zakrywać twarz np. szalikiem.

24.03.2020

Akcja #ZakrywamyTwarze została rozpropagowana na serwisie Wykop.pl. Użytkownik używający nicku Herbol udostępnił na Wykopie filmik, na którym zobaczymy jak zrobić maskę do ochrony twarzy w prosty i łatwy sposób z rzeczy, które są w praktycznie każdym domu.

- Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę w walce z koronawirusem - robimy sami maski i nie wstydzimy się ich nosić, bo póki co w Polsce ludzie dziwnie patrzą, zmieńmy to!

- pisze użytkownik Wykopu i dodaje:

- Wszyscy specjaliści zalecają noszenie masek w powstrzymaniu pandemii, niestety nasz rząd obawia się wprowadzenia nakazu, ponieważ na rynku jest ich brak. Czechy wydały rozporządzenie nie przejmując się że w aptekach ich nie ma - puszczają w TV informację jak uszyć maskę. Wyjście z domu bez osłony ust i nosa jest karane. Eksperci z Chin zauważają że we Włoszech jedną z przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa jest nie używanie masek przez społeczeństwo. Nie dajmy sobie wmówić że to nic nie daje, Chiny zatrzymały pandemię  - ale tam każdy bez wyjątku nosi maskę.

I choć faktycznie Ministerstwo Zdrowia w Polsce zaleca noszenie maseczek jedynie, kiedy jesteśmy chorzy, to można śmiało napisać, iż stosuje się ono do zaleceń WHO. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że jeśli jesteśmy zdrowi, to maseczki potrzebujemy jedynie w przypadku, kiedy opiekujemy się osobą zakażoną koronawirusem lub istnieje podejrzenie, że dana osoba może być chora. Niemniej, warto jest wiedzieć, jak uszyć maseczkę samemu - zwłaszcza, kiedy okaże się, że faktycznie będziemy jej potrzebować.

Zobacz filmik:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE