Reklama

AFERA PBS: Kto zapewni wypłatę 500+ na Podkarpaciu?

Opublikowano: pt, 24 sty 2020 11:09
Autor:

AFERA PBS: Kto zapewni wypłatę 500+ na Podkarpaciu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Finansów zapewniło 23 stycznia, że jest organ, który ma się zatroszczyć o to, by na Podkarpaciu nie zabrakło funduszy na świadczenie 500+.

O aferze związanej z przymusową restrukturyzacją Podkarpackiego Banku Spółdzielczego pisaliśmy kilkakrotnie:

Przede wszystkim resort wyjaśnił, co już w zasadzie wiedzą wszyscy, jaki był cel przymusowej restrukturyzacji. Tzn. "zabezpieczenie przed utratą znaczących środków zgromadzonych w banku przez osoby prywatne, przedsiębiorstwa oraz inne podmioty (w tym jednostki samorządu terytorialnego), a także uchronienie banku przed upadłością."

- Brak decyzji o przymusowej restrukturyzacji doprowadziłby do wielokrotnego zwiększenia utraty środków. Natomiast jednostki samorządu terytorialnego bez decyzji o przymusowej restrukturyzacji, utraciłyby wszystkie zgromadzone środki finansowe. Dzięki właściwym działaniom organów państwowych nie doszło do takiej sytuacji

- zapewnia Ministerstwo Finansów. Dodaje również, że podjęte zostały działania, które mają zapewnić płynność w realizacji wszystkich działań samorządów.

W jaki sposób?

  • Ministerstwo Finansów wypłaci 23 stycznia jednostkom samorządu terytorialnego subwencję oświatową i równoważącą w kwocie niemal 76 mln zł, z których opłacane są przede wszystkim wydatki związane z funkcjonowaniem szkół – w tym wydatki związane z wynagrodzeniami nauczycieli.
  • Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawi samorządom ofertę zwrotnych mechanizmów finansowych na preferencyjnych warunkach, które zapewnią płynność finansową.
  • Ministerstwo Finansów pracuje nad możliwością wypłaty kolejnej raty subwencji w przyspieszonych terminach zapewniając tym samym pełne bezpieczeństwo funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego.
  • Wojewoda Podkarpacki zapewni płynność realizacji programu 500 plus.

Ponadto Wojewoda Podkarpacki jest w stałym kontakcie z przedstawicielami podkarpackich samorządów, udzielając wszelkich informacji oraz wsparcia organizacyjnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.