Reklama

600 tys. zł na szpital powiatowy

Opublikowano:
Autor:

600 tys. zł na szpital powiatowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprzęt o wartości 600 tys. zł trafi na Blok Operacyjny w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

- To jest dla nas bardzo duża pomoc. Oby więcej takich wizyt, takie umowy możemy podpisywać zawsze

- dziękował Marcinowi Warchołowi, podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, podkreślając, że te narzędzia będą służyć szczególnie osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i innych wypadkach będących skutkiem popełnienia przestępstwa.

Przewidziany jest zakup m.in.: zestawu narzędzi chirurgicznych do operacji powypadkowych, w tym będą to: peany, kochery, mikulicze, trzonki, haki, imadła, nożyczki różnych rozmiarów i różnych typów; podważki, łyżeczki, rozwieracze, kaniule ssące.

A ponadto narzędzia typowo specjalistyczne w: laryngologii, chirurgii laparoskopowej wraz z doposażeniem toru wizyjnego w kamerę 3D do celów operacyjnych/diagnostycznych, urologii, ortopedii.
Zakupione będą również systemy do trepanacji wraz z oprzyrządowaniem, w tym:

  • zestaw do trepanacji czaszki z oprzyrządowaniem,
  • zestaw napędów wraz z akcesoriami do ortopedii i laryngologii.

W planach jest także zakup akcesoriów i niezbędnego wyposażenia wspomagające do zabezpieczenia poszkodowanego po wypadkach komunikacyjnych w tym: opaski/aparaty do uzyskania niedokrwienia, opaski uciskowe, stabilizatory zewnętrzne. Zadanie ma zostać zrealizowane do połowy listopada tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE