Reklama

500+ do zmiany! Już od 1 stycznia 2022 roku! Nie wszyscy będą zadowoleni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MRIPS

500+ do zmiany! Już od 1 stycznia 2022 roku! Nie wszyscy będą zadowoleni - Zdjęcie główne

foto MRIPS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sztandarowy program społeczny Prawa i Sprawiedliwości-świadczenie wychowawcze, potocznie zwane "500+" ulegnie zmianom. Nowe zasady wejdą w życie już od 1 stycznia 2022 roku. Czego będą dotyczyć?

To koniec 500+ jakie poznaliśmy do tej pory! Już za niewiele ponad kwartał świadczenie wychowawcze będzie wypłacane w inny sposób. 

Rodzice lub opiekunowie, którzy do tej pory otrzymywali świadczenie w formie gotówkowej, utracą taką możliwość wraz z nowym rokiem. Jak zapowiedziało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej od początku 2022 roku, świadczenie wychowawcze wypłacane będzie tylko bezgotówkowo - przelewem na konto bankowe. 

Zmianie ulegnie także wypłacający pieniądze. Do tej pory obsługą wniosków i wypłatami pieniędzmi zajmowały się samorządy. Od 2022 roku za obsługę 500+ odpowiedzialny będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Także przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będziemy już wkrótce składać nowe wnioski o przyznanie świadczenia. 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zmiany argumentuje cyfryzacją państwa i oszczędnościami. Ich skala w ciągu dziesięciu lat może wynieść nawet trzy miliardy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy