Reklama

27-latka z woj. lubelskiego nie żyje! Była zakażona koronawirusem, ale nie to było przyczyną zgonu[AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

27-latka z woj. lubelskiego nie żyje! Była zakażona koronawirusem, ale nie to było przyczyną zgonu[AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Resort zdrowia potwierdził: jest jeden przypadek zakażenia koronawirusem w Nisku! Kobieta zmarła w szpitalu w Łańcucie.

AKTUALIZACJA - 20.03, godz. 13.55

27-latka zmarła w piątek, 20 marca. Pacjentka kilka dni wcześniej urodziła dziecko w niżańskim szpitalu. Do Łańcuta przewieziono ją w ciężkim stanie. Jednak jak się okazuje przyczyną śmierci mogła być... sepsa.

- Wszystko na to wskazuje, że bezpośrednią przyczyną śmierci nie był koronawirus, ale sepsa. 

- powiedział na antenie TVP Info Andrusiewicz.

Rzecznik był pytany, czy kobieta powinna być zaliczana, jako szósta osoba, która zmarła z powodu koronawirusa odpowiedział: 

- Została włączona do tych sześciu osób, ponieważ była osobą zakażoną koronawirusem, ale jak poinformowali nas medycy ze szpitala w Łańcucie bezpośrednią przyczyną śmierci nie był jednak COVID-19, ale sepsa. Stąd też tak naprawdę nie powinniśmy wliczać tej zmarłej kobiety do osób, które poniosły śmierć z uwagi na fakt zarażenia koronawirusem.

- podkreślał.

Szpital również wydał oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci 27-latki:

- 27 letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.

AKTUALIZACJA - 14.03, godz. 9.33

Jest to pacjentka szpitala, mieszkanka województwa lubelskiego, u której wcześniej podejrzewano zakażenie. Pierwszy test był jednak negatywny, dopiero powtórne badanie dało wynik pozytywny. Służby wojewody informują, że w związku z potwierdzonym przypadkiem kontynuowane jest podstępowanie epidemiologiczne, które obejmuje wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z tą osobą. 

13.03:

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o trzech kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Jedną z nich jest osoba z Niska. Wkrótce więcej informacji.

- Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: osoby z woj. śląskiego (Zawiercie), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań)

- poinformowało ministerstwo.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób. Jest to również szósty przypadek zarażenia koronawirusem w naszym województwie. 

Zobacz nasz raport:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE