Reklama

20 km/h zygzakiem. "Był pod takim wpływem, że wypadł z auta" [FILM]

Opublikowano:
Autor:

20 km/h zygzakiem. "Był pod takim wpływem, że wypadł z auta" [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Sytuacja działa się w Lipie na Podkarpaciu. Wracając do domu od strony Kraśnika, zauważyłem pojazd, który jedzie bardzo wolno (20km/h). Myślałem, że to niedzielny kierowca, ale niestety się myliłem. Ta osoba musiała być pod wpływem alkoholu - napisał kierowca, który końcem 2019 roku przejeżdżał przez wieś w powiecie stalowowolskim.

Całe zdarzenie nagrał kamerą w swoim samochodzie i opisał na kanale "Stop Cham". Film rozpoczyna się od momentu, gdy obaj kierowcy wjeżdżają do miejscowości od strony Kraśnika i Zaklikowa. Na nagraniu widać, jak mijają okolice lipskiej szkoły, ale to w okolicach mostu wzdłuż ulicy Lubelskiej zaczyna się prawdziwy "taniec" autem na obu pasach ruchu, który kierowca kontynuuje na ulicy Sandomierskiej.

- Po całej akcji niepewnych manewrów zajechałem za nim do niego na posesję. Wyszedłem z auta, by sprawdzić jego stan zdrowia i upewnić się czy jest pod wpływem alkoholu. Kierowca poprzedzającego auta był pod takim wpływem, że wypadł z auta wprost w moja stronę. Bez słów wróciłem do auta i zadzwoniłem na policję

- napisał autor filmu.

- Policja przyjechała po 20 minutach, ale, niestety, nic nie mogła zrobić. Dlaczego? Pijany kierowca zaszył się w domu i wiedział, że nie może wyjść, bo policja go zabierze do badania alkomatem. Jedyne, co zrobił to podszedł pod okno i się śmiał nam w twarz, bo nic mu policjanci nie mogli zrobić. Dzień później zgłosiłem sprawę na policję, ale niestety nikt mu już nie udowodni, że dzień wcześniej był pod wpływem alkoholu. Policjant, który przyjmował moje zdarzenie drogowe, powiedział, że jedyne, co pijany kierowca może dostać, to mandat za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym i mandat za ciągłe linie. Przestępcy w Polsce mają więcej praw niż my obywatele

- podsumował kierowca, który nie chciał zostać obojętny wobec całego zajścia.

Żadnym usprawiedliwieniem dla pijanego kierowcy nie jest fakt, że na ulicach nie było ruchu i nie doszło do wypadku. Jechanie po alkoholu pod osłoną nocy nie wcale jest mniejszym złem. Zdarzenie zostało nagrane 22 grudnia, a o komentarz poprosiliśmy biuro prasowe podkarpackiej policji.

- 22 grudnia 2019 roku około godziny 22.30 w miejscowości Lipa funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli podejmowali interwencję, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci na miejscu zastali zgłaszającego, który przekazał im, że jechał za samochodem, którego sposób prowadzenia mógł wskazywać, że kierowca jest nietrzeźwy. Zgłaszający przekazał funkcjonariuszom niepełne informacje o kierowcy, pokazał jedynie fragment nagrania. Policjanci podjęli czynności, by ustalić tożsamość kierującego, jednakże na posesji nie było samochodu, ani osoby, która miała kierować tym pojazdem, posesja była zamknięta. Policjanci wielokrotnie dzwonili domofonem zamontowanym przy bramie, bezskutecznie

- przekazała nam st. sierż. Katarzyna Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Jak dowiadujemy się z biura prasowego stalowowolskiej policji, funkcjonariusze poinformowali zgłaszającego o możliwości złożenia zawiadomienia w tej sprawie, z czego skorzystał. W sprawie o wykroczenia, policjanci z Posterunku Policji w Zaklikowie prowadzą odrębne postępowanie.

Katarzyna Wieczorek z KPP Stalowa Wola przekazała nam również, że Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli po zapoznaniu się z naszą interwencją polecił przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

- Celem postępowania jest wszechstronne wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z przedmiotową interwencją

- poinformowała nas funkcjonariuszka.

Do tematu wrócimy.

ZOBACZ FILM:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE