Reklama

Zaszczepiony będzie miał przywileje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Zaszczepiony będzie miał przywileje? - Zdjęcie główne

Przywileje dla zaszczepionych | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Trwa akcja promująca szczepienie przeciw COVID-19. Jednocześnie cały czas powraca dyskusja o tym na jakie przywileje mogą liczyć osoby, które już się zaszczepią. Jak na razie rząd wstrzymuje się z daleko idącymi propozycjami.

Od 15 maja powraca możliwość organizowania wesel oraz imprez okolicznościowych. Według ustaleń dziennikarza RMF FM Krzysztofa Berendy do limitu 25 osób mają nie być wliczane osoby, które są już zaszczepione. Tak samo ma być w przypadku limitu 50 osób, który zacznie obowiązywać od 29 maja. Osoby zaszczepione przyjęły dwie dawki preparatu Pfizer, AsntryZeneki albo Moderna, lub też jednodawkową szczepionkę koncernu Johnson&Johnson.

CZYTAJ TAKŻE:

Osoby zaszczepione są również zwolnione z odbywania kwarantanny po przybyciu do Polski. Daleko idących przywilejów (tak jak ma to już miejsce w innych krajach) na razie nie będzie. Rząd obawia się tego, że zostanie oskarżony o dzielenie i segregowanie ludzi.

Jeszcze w czwartek powinniśmy poznać treść rozporządzenia, które będzie określało jak ma wyglądać luzowanie obostrzeń od 15 maja. Dowiemy się zatem co dalej z zakrywaniem ust i nosa na świeżym powietrzu. Przy ogłaszaniu harmonogramu luzowania obostrzeń na maj, rząd postawił jeden warunek, konieczny do zniesienia tego obowiązku. Wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców miał spaść do 15. Tymczasem w niemal wszystkich województwach już jest on niższy. Średnia dla całego kraju to obecnie 13 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy