Reklama

Zaszczepione dzieci ze szkolnymi przywilejami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zaszczepione dzieci ze szkolnymi przywilejami - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapewnił ostatnio, że zaszczepione dzieci i młodzież mogą liczyć na przywileje. W grę wchodzi uczestnictwo w nauce w trybie stacjonarnym.

Adam Niedzielski, podczas ostatnich wypowiedzi medialnych, zapewniał, że zaszczepione dzieci i młodzież będą mogły korzystać z nauki stacjonarnej, w rozpoczynającym się za niespełna miesiąc, nowym roku szkolnym. Opinia publiczna grzmi i zarzuca ministerstwu segregację społeczną

- Mówimy o poziomie 25 proc. populacji. W porównaniu z innymi grupami wiekowymi to mało, ale możliwość szczepienia nastolatków została późno wprowadzona z uwagi na konieczność przeprowadzenia badań przez koncern Pfizer/Biontech. Liczymy, że szczepienia przyspieszą pod koniec wakacji. Rozważamy, czy podobne rozwiązanie jak w przypadku zakładów pracy nie byłoby racjonalne, czyli szkoły o wysokim poziomie zaszczepienia byłyby zwolnione z obowiązku nauki zdalnej czy hybrydowej.

- mówił Minister Zdrowia.

Tymczasem znaczna część
społeczeństwa podnosi larum, zarzucając Niedzielskiemu segregację społeczeństwa. Powołują sie na Konstytucję, która w swoim zapisie zapewnia wszystkim równy dostęp do edukacji. 

Adam Niedzielski zaznaczył także, że jeżeli dojdzie do wprowadzania nauki czy to w trybie hybrydowym, czy zdalnym, dotyczyć to będzie szkół na poziomie regionalnym, tam, gdzie jest niski poziom wyszczepialności, a ryzyko rozwoju epidemii jest największe.

Jakie ostateczne decyzje dla uczniów podejmie Ministerstwo Zdrowia poznamy za pewne w najbliższym czasie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy