Reklama

Wariant Delta koronawirusa jest bardziej zakaźny od grypy czy eboli. Wyciekł tajny raport!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Wariant Delta koronawirusa jest bardziej zakaźny od grypy czy eboli. Wyciekł tajny raport! - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Wyciekły tajne dane dotyczące badań na zjadliwością odmiany Delta koronawirusa. Jego zapisy nie napawają optymizmem.

Raport CDC to przygotowana publikacja, choć oficjalnie jeszcze nieprzedstawiona opinii publicznej, przez amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób. Jak wskazują autorzy raportu, który wyciekł do mediów, wariant Delta koronawirusa, jest tak samo zakaźny jak, chociażby ospa wietrzna. 

- Infekcje u zaszczepionych Amerykanów są rzadkie w porównaniu z zakażeniami u osób nieszczepionych, ale kiedy się pojawią, zaszczepione osoby mogą równie łatwo przenosić wirusa. Każda zarażona osoba zakaża średnio 8-9 innych, podczas gdy pierwotny wariant Alfa koronawirusa był przenoszony jak zwykłe przeziębienie - na średnio dwie osoby.

To główna teza raportu CDC, opublikowanego przez amerykańskie media. Autentyczność dokumentu potwierdziła dr Rochelle Walensky, dyrektor amerykańskiej agencji. Autorzy raportu podkreślają, że Delta jest bardziej zakaźny od grypy czy eboli -pisze rp.pl

- Przy tak dużej zakaźności wirusa ciężko będzie prowadzić dochodzenia epidemiologiczne i śledzić kontakty, żeby ustalić źródło zakażeń. Możemy jednak przewidywać, że prawdopodobnie kolejna fala epidemii potoczy się tak samo, jak w Izraelu. Oznacza to, że będziemy mieć do czynienia z dużą liczbą zakażeń, ale ze znacząco mniejszą liczbą hospitalizacji i zgonów, ponieważ duża część społeczeństwa jednak została już zaszczepiona przeciw COVID-19 

- mówiła Wirtualnej Polsce prof. Joanna Zajkowska, podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Zdaniem profesor Zajkowskiej epidemia najmocniej uderzy w regionach, gdzie jest najmniejszy stopień szczepienia.

- Jest to tzw. polski "trójkąt bermudzki", czyli Białystok, Suwałki i Ostrołęka oraz powiaty Podhala i Podkarpacia.

- mówiła. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy