Reklama

Ujawniamy! Będzie lockdown! Sprawdź kiedy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Shutterstock

Ujawniamy! Będzie lockdown! Sprawdź kiedy! - Zdjęcie główne

foto Shutterstock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Gwałtownie rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. Rząd już przygotowuje się na wprowadzenie restrykcji. Zobacz co nas czeka, kiedy czwarta fala rozpędzi się na dobre!

Wciąż przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia określa, że wzrosty nowych przypadków z tygodnia na tydzień rosną o nawet 40 procent. Jak mówił Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, modele analityczne przewidują nawet po 15 tysięcy zakażeń dziennie. Rząd szykuje się już do możliwych restrykcji i obostrzeń, prezentując szczegóły. Co nas czeka?

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, zdradził, że Polskę czeka podział na strefy żółte i czerwone na poziomie powiatów. Pamiętamy analogiczną sytuację sprzed roku, gdzie w ciągu kilku dni praktycznie cała Polska stała się jedną czerwoną strefą. Tym razem resort zdrowia podnosi kryterium ustanowienia wyznacznika stref. W jakim przypadku możliwy będzie zatem lockdown? 

- Przypomnę, że (rok temu - przyp. redakcja) od sześciu przypadków na 10 tysięcy to była strefa żółta, a od 12 - czerwona. Chcemy to co najmniej dwukrotnie przeskalować, czyli zamiast sześciu przypadków będzie 12 na 10 tysięcy, a zamiast 12 będą 24

- przekazał Adam Niedzielski.

Podniesienie wskaźnika do kryterium stanowienia strefy żółtej i czerwonej to efekt szczepień przeciwko COVID-19. Sama "wyszczepialność" ma być także odniesieniem do konkretnych restrykcji.

W powiatach żółtym czy czerwonym obowiązywać mają zakazy zgromadzeń, zakazy imprez towarzyskich i okolicznościowych, nauka hybrydowa lub zdalna, limity osób w sklepach, restauracjach czy kawiarniach. Z restrykcji zwolnieni mają zostać wszyscy już w pełni zaszczepieni.

- Myślę, że od limitów można zacząć. A dalej? Działania będą podejmowane zgodnie z konsekwencją rosnących zakażeń. Podkreślmy, że wprowadzane obostrzenia zależeć będą także od poziomu wyszczepienia. Najprawdopodobniej do limitów nie będą wliczane osoby, które przyjęły szczepionkę.

-  mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

- To może być uciążliwe dla mieszkańców, ale też mobilizujące do tego, aby się zaszczepili

- dodawał Waldemar Kraska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy