Reklama

Minister Zdrowia: będą kontrole obowiązku noszenia maseczek!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Minister Zdrowia: będą kontrole obowiązku noszenia maseczek!  - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Szef resortu zdrowia, który wizytował w piątek, 1 października, województwo lubelskie, zapowiedział stanowcze reakcje funkcjonariuszy służb porządkowych, wobec osób, które nie noszą maseczek w przestrzeni zamkniętej. Wszystko przez znaczne wzrosty liczby zakażeń, nie tylko na Lubelszczyźnie.

Ciągle przybywa nowych zakażeń koronawirusem, a zdaniem resortu zdrowia, to dopiero początek czwartej fali. W ciągu ostatniej doby, jak podało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę, 3 października, potwierdzono 1090 nowych zakażeń, 6 osób zmarło, w tym dwie tylko na COVID-19. Na Podkarpaciu potwierdzono 86 przypadków koronawirusa.

Do końca października zostały przedłużone restrykcje i obostrzenia, które dotyczą na przykład zachowania dystansu, dezynfekcji rąk, czy obowiązku używania maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Jak mówił Adam Niedzielski, po wakacyjnym rozluźnieniu, "będą egzekwowane regulacje dotyczące m.in. noszenia maseczek".

- Na pewno w tych regionach, gdzie mamy najwięcej zakażeń, będzie więcej obecności służb, które egzekwują ten obowiązek.

- zapewnił Niedzielski.

Nie da się wykluczyć, że najbliższy tydzień będzie decydujący pod względem możliwości wprowadzenia podziału Polski na powiaty, będące w żółtej i czerwonej strefie. Resort zdrowia zapewnia, że sytuację monitoruje. 

Podział na strefy żółte i czerwone będzie skutkował wprowadzeniem poważniejszych obostrzeń, jak limity osób w sklepach, odwołaniu imprez sportowych i kulturalnych czy nauce hybrydowej lub zdalnej.  

- W naszych prognozach na koniec października przewidujemy, że średni poziom zakażeń będzie wynosił mniej więcej 5 tysięcy (przypadków dziennie). Uwzględniając tę specyfikę, że troszkę mniej mamy hospitalizacji ze względu oczywiście na szczepienia niż w poprzednich falach, oznacza to, że na koniec października będziemy mieli około 3,5 do 4 tys. hospitalizacji

- mówił Adam Niedzielski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy