Reklama

Szczepienie przeciw COVID-19 w domu? To jest możliwe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Szczepienie przeciw COVID-19 w domu? To jest możliwe - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Centrum Medyczne Medyk organizuje szczepienia przeciw COVID-19 w domach. Ten program obejmuje swoim zasięgiem 14 powiatów w województwie podkarpackim. Jak to wygląda w praktyce i kto może skorzystać z takiej formy pomocy?

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie poinformowało, że organizuje szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta, obejmujące pacjentów leżących, niesamodzielnych, którzy nie mogą pojawić się na szczepieniu w punktach szczepień.

CZYTAJ TAKŻE:

Szczepienia realizowane są w powiatach: jasielskim, strzyżowskim, brzozowskim, krośnieńskim (miasto Krosno), łańcuckim, przeworskim, leżajskim, rzeszowskim (miasto Rzeszów), dębickim, ropczycko-sędziszowskim, mieleckim, niżańskim, stalowowolskim, kolbuszowskim i tarnobrzeskim (miasto Tarnobrzeg).

Jak to wygląda w praktyce?

Pacjent zgłasza chęć zaszczepienia do poradni POZ w której jest zapisany lub do pielęgniarki opieki długoterminowej, jeśli znajduje się pod jej opieką. Poradnia lub pielęgniarka opieki długoterminowej przyjmuje zgłoszenie i potwierdza, że pacjent należy do danej poradni. Następnie poradnia POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej ustalają, czy pacjent ma skierowanie na szczepienie w systemie elektronicznym. Jeżeli nie, a kwalifikuje się do szczepienia w ramach obecnie szczepionych grup – skierowanie jest wystawiane.

Lekarz POZ lub pielęgniarka oceniają, czy pacjent ze względu na stan zdrowia kwalifikuje się do zaszczepienia w domu. Jeśli kwalifikacja przebiega pomyślnie, pracownicy punktu kontaktują się z pacjentem, rejestrują go na szczepienie i ustalają termin, w którym przyjeżdżają do pacjenta. O zakwalifikowaniu do wykonania szczepienia decyduje lekarz mobilnego zespołu.

Po podaniu pierwszej dawki, zespół ustala termin drugiego szczepienia i przez co najmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy