Reklama

Sytuacja epidemiczna na Podkarpaciu - 130 nowych zakażeń [7 października]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Sytuacja epidemiczna na Podkarpaciu - 130 nowych zakażeń [7 października] - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Rośnie liczba zakażeń na Podkarpaciu. Ponad dwa tysiące nowych przypadków potwierdzono w całej Polsce. Czwarta fala się rozpędza.

Najnowsze dane o sytuacji epidemicznej to 2007 nowych zakażeń w Polsce. Zmarło 29 osób. Sporo zakażeń odnotowano także na Podkarpaciu

W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 130 osób. Walkę o życie przegrało jedna osoba, która zmarłą tylko z powodu COVID-19. Najwięcej pozytywnych testów otrzymano wśród mieszkańców powiatów niżańskiego - 27 zakażeń i krośnieńskiego oraz stalowowolskiego - po 11 przypadków.

Nieco spadła jednak liczba osób hospitalizowanych w podkarpackich oddziałach zakaźnych. W czwartek, 7 października, 185 pacjentów wymaga opieki lekarskiej, 14 osób musi korzystać z pomocy respiratora. Do dyspozycji pacjentów chorych na COVID-19 jest 484 łóżka i 64 respiratory.

W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu wykonano 2315 testów. 3008 mieszkańców regionu przebywa na kwarantannie. 

Co ciekawe oficjalna strona rządowa, gdzie znajdujemy szczegóły sytuacji epidemicznej podaje, że potwierdzono 150 pozytywnych testów. Skąd wynika ta różnica? Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie nie odnosi się do tych rozbieżności. Czy to błąd czy celowa manipulacja? Nie wiadomo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy