Reklama

Ogromne kolejki przed punktami poboru wymazów! Rekordowa liczba wykonanych testów na COVID-19 w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CM Medyk

 Ogromne kolejki przed punktami poboru wymazów! Rekordowa liczba wykonanych testów na COVID-19 w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Jeden z punktów wymazowych w Rzeszowie | foto CM Medyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Tylko w samym rzeszowskim Centrum Medycznym Medyk w zeszłym tygodniu wykonano blisko 11 tysięcy testów na obecność koronawirusa. W tym tygodniu liczba ta będzie na pewno dużo większa. Przed punktami wymazowymi Medyka ustawiają się długie kolejki oczekujących na wykonanie testu.

Rekordowe liczby wykonywanych testów COVID-19 w Rzeszowie

Tylko w zeszłym tygodniu w rzeszowskich punktach wymazowych Centrum Medycznego Medyk wykonano 10 800 testów. W bieżącym tygodniu liczba ta na pewno będzie dużo wyższa, o czym informuje Gabriela Stefanowicz, z biura prasowego placówki. 

-Mając na uwadze fakt, że od niedzieli do wtorku (23-25 stycznia - przyp. redakcja) wykonaliśmy blisko 7 tysięcy testów, spodziewamy się, że w bieżącym tygodniu liczba ta będzie dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym

Dziś już testu nie wykonamy z godziny na godzinę. Musimy poczekać nawet kilka godzin. Równie długo poczekamy na wyniki wykonanego testu. 

- Jest to maksymalnie 24 godziny. Robimy jednak wszystko, żeby ten czas każdorazowo był krótszy niż 16 godzin

- mówi Stefanowicz. - Zwiększyliśmy liczbę zespołów pobierających wymazy - uzupełnia.

Podobne problemy mają mieszkańcy znacznej części regionu. W Tarnobrzegu czy Stalowej Woli na wymaz czeka się nawet 2-3 godziny. Trzeba czekać stojąc "pod gołym niebem", w chłodzie i deszczu.

Piąta fala jest zauważalna 

Wzmożony ruch przy punktach wymazowych w całym regionie świadczy o gwałtownym rozwoju piątej fali koronawirusa. Za jej dynamiczny przebieg odpowiada wariant Omikron, który wykazuje łagodniejsze skutki zakażenia, ale jego transmisja jest bardzo szybka. 

Od czwartku (27 stycznia) rusza darmowa możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych w aptekach. Nie wszystkie punkty apteczne są przygotowane na pobieranie wymazów. 

Tylko we wtorek (25 stycznia) w całym regionie wykonano 8847 testów. 2785 z nich okazało się pozytywne. Ostatniej doby w całym kraju potwierdzono ponad 53 tysiące zakażeń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy