Reklama

Ograniczenia, limity i nowe restrykcje - rzecznik rządu zdradził szczegóły nowych obostrzeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Ograniczenia, limity i nowe restrykcje - rzecznik rządu zdradził szczegóły nowych obostrzeń - Zdjęcie główne

Ograniczenia, limity i nowe restrykcje - wkrótce nowe obostrzenia | foto KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 We wtorek lub w środę rząd przedstawi nowe obostrzenia i restrykcje, obejmujące także swoim zakresem czas okołoświąteczny. Piotr Muller, rzecznik rządu, zdradził, czego możemy się spodziewać.

– To będą decyzje, które będą wiązały się z ograniczeniami, zmianą limitów i pewnymi działaniami ograniczającymi mobilność społeczną – powiedział na antenie TVP1 rzecznik rządu, Piotr Müller. Nowe obostrzenia i restrykcje poznamy najpóźniej w środę. 

Za dużo zakażeń i zgonów

Argumentem dla wprowadzenia kolejnych obostrzeń jest dynamiczny rozwój czwartej fali epidemii, w tym duży wskaźnik liczby zgonów. 

- Z jednej strony bardzo duża liczba zachorowań, a z drugiej strony – bardzo duża liczba osób, które umierają, głównie osób niezaszczepionych - mówił Piotr Müller.

- W związku z tym, faktycznie, takie decyzje najprawdopodobniej dzisiaj zostaną ogłoszone. Jeżeli nie dzisiaj, to jutro. Szczegółów jeszcze, bym nie chciałbym przekazywać. (...) Oczywiście, to będą decyzje, które będą wiązały się z ograniczeniami, zmianą limitów i pewnymi działaniami ograniczającymi mobilność społeczną - przekazał rzecznik rządu w TVP1.

Nowe restrykcje mają nie dotyczyć osób zaszczepionych i ozdrowieńców. 

Ostatniej doby wykryto w Polsce 19 366 nowych przypadków COVD-19. Zmarły 504 osoby - wynika z danych przedstawionych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę w programie Newsroom w wp.pl. 

- Myślę, że ani hotele, ani stoki narciarskie nie będą zamknięte, aczkolwiek pewne jakieś obostrzenia będą wprowadzone - mówił Kraska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy