Reklama

Oddziały covidowe się zapełniają. Czwarta fala staje się coraz potężniejsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szpital MSWIA w Rzeszowie

Oddziały covidowe się zapełniają. Czwarta fala staje się coraz potężniejsza - Zdjęcie główne

foto Szpital MSWIA w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Z dnia na dzień przybywa chorych na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. Już prawie czterdzieści procent dostępnych łóżek covidowych na Podkarpaciu jest zajętych. Tak dużego wzrostu liczby chorych w szpitalach nie było od maja bieżącego roku.

Z dostępnych 419 łóżek covidowych w podkarpackich szpitalach zajętych jest już 175. Pomimo, że służby wojewody ciągle organizują nowe miejsca dla chorych na COVID-19, sytuacja się pogarsza

Najgorzej w dostępie wolnych miejsc dla zakażonych koronawirusem jest w szpitalu w Sanoku. To tam oddział kardiologii musiał zostać przekształcony na oddział zakaźny. Wczoraj wieczorem (28 września) dla chorych na COVID-19 dostępne było tylko dwa łóżka z siedemnastu. Większość chorych stanowią tam osoby niezaszczepione.

- Zapomnieli się zaszczepić, albo leczyli się na inne choroby, niektórzy nie wiedzieli, że są w ogóle szczepienia na COVID-19, wytłumaczenia są nieracjonalne.

- mówiła Wydarzeniom doktor Renata Kornasiewicz - Dubiel z oddziału zakaźnego szpitala w Sanoku.

W szpitalu tymczasowym w Rzeszowie, znajdującym się w budynku placówki MSWiA na ul. Krakowskiej, jest już 20 chorych. Wszyscy są niezaszczepieni. 

- Średnia wieku chorych to w tej chwili pomiędzy 40, a 50 rokiem życia.

- mówiła Urszula Rodzoń - Wańczura, dyrektor szpitala tymczasowego w  Rzeszowie, w wypowiedzi dla Wydarzeń Polsatu.

Rada Ministrów rozporządzeniem z 28 września zadecydowała o przedłużeniu do końca października br. obowiązywanie obecnych ograniczeń wprowadzonych w związku ze stanem pandemii.

- Jeżeli sytuacja będzie wymagała tego, by rozporządzenie zmienić, to oczywiście ono będzie zmienione. Nadal zwracamy szczególną uwagę na dwa województwa, właściwie trzy: woj. lubelskie, podlaskie i podkarpackie

– mówił o regionach z największą liczbą zakażeń Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. 

Niewykluczone jest, że jeszcze w tym tygodniu mogą zapaść jednak decyzje o podziale podziałów na strefy żółte i czerwone. 

Jak podało nieoficjalnie radio RMF w środę, 29 września, resort zdrowia ma zaraportować ponad 1200 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Szczegółowe dane poznamy po godzinie 10:30.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy