Reklama

Czwarta fala. Restrykcje na poziomie powiatów! Wiemy co nas czeka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez koronawirusunas.pl

Czwarta fala. Restrykcje na poziomie powiatów! Wiemy co nas czeka - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez koronawirusunas.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Ministerstwo Zdrowia przedstawiło możliwe scenariusze dla powiatów, które najbardziej obciążone są rozpędzającą się czwartą falą koronawirusa. Zdaniem resortu zdrowia możliwy jest powrót do stref żółtych i czerwonych, póki co na poziomie powiatów.

Podkarpacie jest jednym z trzech regionów najbardziej obciążonych nową liczbą zakażeń. 24 września, w naszym województwie, potwierdzono zakażenie u 85 osób, a z powodu koronawirusa zmarły dwie osoby, z czego jedna wyłącznie z powodu koronawirusa. Mając na uwadze najniższy w kraju współczynnik szczepień przeciwko COVID-19, obecnie około 37 procent uprawnionych mieszkańców, niewykluczony jest regionalny powrót obostrzeń, właśnie na terenie naszego regionu. 

CZYTAJ TAKŻE:

Według sobotniego raportu o sytuacji epidemiologicznej, w ciągu ostatniej doby, w Polsce potwierdzono w sumie 917 zakażeń, 20 osób zmarło. 

– Dzisiaj jest wzrost, jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, o jedną czwartą nowych przypadków. Nie mamy aż tak drastycznego wzrostu, jak obserwowaliśmy wcześniej.

– przekazał wiceminister zdrowia.

Jak dodał, „to niestety przekłada się na wzrost liczby osób, które są hospitalizowane”.

W tej chwili to jest już 1258 osób, w ciągu doby przybyło 49 pacjentów. To szczególnie obserwujemy w tych województwach, gdzie niestety poziom wyszczepienia jest najmniejszy – to są województwa lubelskie i podkarpackie. Tam też zwiększamy bazę łóżkową, także szpitale tymczasowe są już w tej chwili powoli uruchamiane

– wyjaśnił w piątek Kraska.

Zdaniem wiceministra zdrowia, resort ma przygotowane już scenariusze obostrzeń, póki co obejmujące zasięgiem powiaty.

– Mamy przygotowany wariant, który będzie punktowo, prawdopodobnie na poziomie powiatów wprowadzał obostrzenia. Ten wariant będzie uwzględniał dwie zmienne – ilość osób, które są zaszczepione na danym terenie, ale także wzrost nowych zakażeń.

- mówił Waldemar Kraska.

W grę wchodzi podział powiatów na strefy żółte i czerwone. Czego możemy się spodziewać w rejonizacji obostrzeń?

– Na pewno będziemy ograniczać duże miejsca zgromadzeń, ilość osób w komunikacji miejskiej, czy też w innych miejscach. Zaznaczył, że rząd będzie się „starał, żeby to nie dotknęło polskich przedsiębiorców, bo wiemy, jak dotkliwe dla gospodarki jest wprowadzanie, nawet lokalnie, lockdownów”.

- przekazał wiceminister.

Niewykluczone, że w powiatach strefy żółtej nauka w szkołach prowadzona będzie w sposób hybrydowy, a w czerwonej - w sposób zdalny. 

– Jeżeli będzie taka deklaracja i takie zalecenie sanepidu, abyśmy wprowadzili obostrzenia na danym terenie, to będziemy je wprowadzać. To będę podobne obostrzenia jak w poprzednich falach.

– wskazał wiceszef resortu zdrowia.

Obecnie najgorsza sytuacja epidemiologiczna na Podkarpaciu panuje w powiatach stalowowolskim i niżańskim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy